مدیرکل امور کودکان و نوجوانان بهزیستی :

حضور اورژانس اجتماعی در اردوگاه‌های مناطق سیل‌زده الزامی است

۱۳۹۸/۰۲/۰۶ - ۱۲:۳۰ - کد خبر: 269315
حضور اورژانس اجتماعی در اردوگاه‌های مناطق سیل‌زده الزامی است

سلامت نیوز: مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: وجود اورژانس اجتماعی و مهدکودک در اردوگاه‌های مناطق سیل‌زده الزامی است تا به مواردی مانند رصد کودک‌آزاری یا نگهداری از کودکان معلول بپردازند.

به گزارش سلامت نیوز، منتظر شبر روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: هفته گذشته یک مورد کودک‌آزاری از نوع تنبیه بدنی و روحی از سوی اعضای خانواده در مورد دو کودک خواهر و برادر زیر هفت سال اتفاق افتاد که این کودکان از خانواده جدا شده و تحویل مراکز بهزیستی شدند.
وی اضافه کرد: انتقال کودکان در مناطق سیل‌زده به مراکز شبه خانواده بهزیستی بسیار محدود بوده و به‌طور مثال در ایلام، مادر بیماری با هلیکوپتر به مرکز درمانی منتقل می‌شود و دو کودک او نیز به‌طور موقت به مراکز بهزیستی انتقال یافتند.
شبر یادآور شد: کودکان نیازمند نگهداری، در مراکز بهزیستی در همان استان بومی خود نگهداری می‌شوند و سیاست بهزیستی این است که آنان را با مداخلات خود به آغوش خانواده یا اعضای نزدیک خانواده که واجد صلاحیت هستند، تحویل دهد.
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور تأکید کرد: وجود اورژانس اجتماعی و مهدکودک در اردوگاه‌های مناطق سیل‌زده الزامی است و در کنار آن‌ها گاهی تیم‌های حمایت‌های روانی و اجتماعی موسوم به محب یا تیم‌های توانبخشی مبتنی بر جامعه موسوم به CBR نیز مستقر هستند.
شبر افزود: رصد موارد کودک‌آزاری، همسرآزاری، معلول‌آزاری و سالمندآزاری از سوی تیم‌های اورژانس اجتماعی در اردوگاه‌های مناطق سیل‌زده انجام می‌شود.
به گزارش ایرنا، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور پیش از این گفته بود که 28 هزار خانوار تحت پوشش این سازمان در پی جاری شدن سیل در 20 استان کشور آسیب دیدند و دچار خسارت شدند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.06427s, 18q