آیا هیپنوتیزم در کاهش درد موثر است؟

۱۳۹۸/۰۲/۰۹ - ۱۱:۴۵ - کد خبر: 269538
آیا هیپنوتیزم در کاهش درد موثر است؟

سلامت نیوز: هیپنوتیزم می تواند به عنوان یک روش جدید برای درمان درد باشد. بیش از ۱٫۵ میلیارد نفر در سراسر جهان تحت تاثیر دردهای مزمن قرار دارند. پزشکان اغلب داروهای مخدر را برای درمان این نوع درد ها تجویز می کنند. با این حال، این داروها گران هستند و البته بسیار اعتیاد آور هستند. با گسترش بحران مواد مخدر، دانشمندان به طور فزآینده ای به سمت کشف راه های جایگزین برای مقابله با درد متمرکز شدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، در طول چند سال، مطالعات و بررسی های مختلف هیپنوتیزم به عنوان یک ضد درد ارزیابی شده است . در طول تحقیق محققان هیپنوتیزم بیش از ۳۵۰۰ نفر را بررسی کردند و شواهد بسیار جالبی را بدست آوردند. حدود ۱۵٪ از مردم به هیپنوتیزم بسیار حساس بودند و درد در این افراد بیش از ۴۰٪ کاهش یافت.

این فقط افرادی نبودند که به هیپنوتیزم علاقه مند بودند. اکثر مردم نظرات نسبتا میانه ای به این امر داشتند و میزان درد در آنها حدود ۲۹٪ کاهش یافت.

محققان همچنین خاطرنشان می کنند که حتی ممکن است افزایش احتمال پذیرش هیپنوتیزم به روش های مختلف، از جمله آموزش و تمرین، تحریک مغزی غیر تهاجمی، و عوامل دارویی مانند اکسید نیتروژن، احساس درد بیشتری را در فرد کاهش دهد.

بر اساس این یافته ها، اکثر مردم در حدود ۳۰ درصد کاهش درد یا بیشتر را تجربه می کنند که عموما از لحاظ بالینی معنی دار در نظر گرفته می شود.

جالب توجه است، که اندازه اثربخشی هیپنوتیزم در حالی که به صورت شخصی باشد یا از طریق ضبط صوت انجام شود یکسان است.

این یافته ها نشان می دهند که هیپنوتیزم می تواند یک جایگزین امن و موثربرای مسکن ها ومواد مخدر باشد. هیپنوتیزم می تواند به سرعت، ارزان و راحت در دسترس باشد.

منبع: www.medicalnewstoday.com

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.83635s, 19q