بودجه وزارت بهداشت کفاف هزینه‌های بیماران سرطانی را نمی‌دهد

کم توجهی سازمان برنامه و بودجه برای تزریق بودجه مناسب به وزارت بهداشت

۱۳۹۸/۰۲/۱۵ - ۱۱:۴۴ - کد خبر: 270011
کم توجهی سازمان برنامه و بودجه برای تزریق بودجه مناسب به وزارت بهداشت

سلامت نیوز: نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه کم توجهی سازمان برنامه، بودجه ومحاسبات برای تزریق بودجه مناسب به وزارت بهداشت ودرمان توجیه منطقی ندارد،گفت: بودجه وزارت بهداشت و درمان،کفاف تمام هزینه‌های بیماران سرطانی و صعب العلاج را نمی‌دهد.

به گزارش سلامت نیوز، محمد نعیم امینی فرد در گفت وگو با خانه ملت درباره وضعیت بیماران سرطانی در کشور، گفت: افزایش قیمت دارو، طی پروسه هزینه های درمان بیماران سرطانی و صعب العلاج با بودجه کنونی وزارت بهداشت ودرمان همخوانی ندارد بنابراین الزامی است که دولت در سال 98، خدمات رسانی به بیماران سرطانی و صعب العلاج را در اولویت قرار بدهد.

تامین دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران وظیفه دولت است

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشاردر مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تامین دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای درمان بیماران سرطانی جز وظایف اساسی دولت است که می بایست عملیاتی شود تصریح کرد: کم توجهی سازمان برنامه ،بودجه ومحاسبات برای تزریق مناسب بودجه به وزارت بهداشت و درمان باید رفع شود تا برای خدمات رسانی به بیماران سرطانی با مانع مالی روبرو نباشیم.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی، تمهیدات بودجه ای و قانونی مناسبی برای حمایت از بیماران سرطانی وصعب العلاج داشته است بنابراین الزامی است که وزارت بهداشت ودرمان نیز در طی گزارشی عملکرد خود را در زمینه خدما ت رسانی به بیماران صعب العلاج و سرطانی را اطلاع رسانی کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه کم توجهی سازمان برنامه ،بودجه ومحاسبات برای تزریق بودجه مناسب به وزارت بهداشت و درمان توجیه منطقی ندارد یادآورشد: بودجه وزارت بهداشت کفاف تمام هزینه های بیماران سرطانی و صعب العلاج را نمیدهد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.39376s, 19q