شیوه‌های "آموزش‌های ضمن خدمت معلمان" باید تغیر کند

۱۳۹۸/۰۲/۲۰ - ۱۳:۳۴ - کد خبر: 270444
شیوه‌های "آموزش‌های ضمن خدمت معلمان" باید تغیر کند

سلامت نیوز: معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت تغییر در شیوه آموزش‌های ضمن خدمت معلمان گفت: یکی از مسائل حاد و اساسی آموزش و‌پرورش، مسئله آموزش نیروی انسانی است.

به گزارش سلامت نیوز، علی الهیار ترکمن در گفت‌وگو با تسنیم درباره ضرورت ایجاد تغییرات در دوره‌های ضمن خدمت معلمان با هدف توانمندسازی و بالا بردن مهارت‌های تخصصی آنها برای ایفای وظایف مهم شغل معلمی اظهار کرد: یکی از مسائل حاد و اساسی آموزش و پرورش، مسئله "آموزش نیروی انسانی" است به‌ویژه آموزش‌هایی که باعث ارتقای حرفه‌ای معلمان شود.

وی افزود: دوره‌های بازآموزی برای توانمندسازی معلمان را از چند طریق دنبال می‌کنیم؛ در درجه نخست چارچوب مشخصی در حال تدوین است که از ظرفیت‌های دانشگاه فرهنگیان و آموزش از راه دور استفاده کنیم همچنین وقتی شبکه یکپارچه آموزش و پرورش "سینا" به بهره‌برداری کامل رسید از ظرفیت آن برای آموزش‌ معلمان بهره برده و پکیج آموزش‌های ضمن خدمت ارائه خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره برگزاری دوره‌های حضوری برای توانمندسازی معلمان تصریح کرد: این دوره‌ها با توجه به اینکه فرهنگیان به لحاظ زمانی در مضیقه هستند چندان مورد توجه نیست؛ باید دوره‌های مجازی فعلی حتما بازنگری شود و بر روی ارتقای کیفی متمرکز شد البته این به انگیزه معلمان نیز باز می‌گردد.

الهیار ترکمن با اشاره به اینکه در نظام اداری آموزش‌ها و امتیازاتی که از آموزش‌ها برای یک کارمند به دست می‌آید از مدار اصلی خود خارج شده است، عنوان کرد: این مسئله صرفاً به آموزش و پرورش و معلمان بر نمی‌گردد و یک اپیدمی در کشو است که کارمندان نسبت به دوره‌های بازآموزی بی‌اعتنا هستند و باید با بالا بردن کیفیت دوره‌ها و جدی گرفتن آنها فرآیند را ارتقا داد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.97272s, 19q