مدیرکل دفتر توانمندسازی و بهره‌وری نیروی انسانی معاونت پرستاری وزارت بهداشت خبر داد

برگزاری اولین آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران در نیمه دوم امسال

۱۳۹۸/۰۳/۱۳ - ۱۲:۲۹ - کد خبر: 272394
برگزاری اولین آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران در نیمه دوم امسال

سلامت نیوز:مدیرکل دفتر توانمندسازی و بهره‌وری نیروی انسانی معاونت پرستاری وزارت بهداشت از برگزاری اولین آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران در نیمه دوم سال ۱۳۹۸ خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، احمد نجاتیان با اعلام این خبر افزود: با هدف تایید صلاحیت شاغلین حرفه پرستاری و گروه‌های مرتبط و همگام ساختن خدمات پرستاری کشور با استانداردها و معیارهای جهانی، صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاران و گروه‌های مرتبط در سال ۱۳۹۵ آغاز شد.

نجاتیان افزود: تاکنون در چهار مرحله، حدود ۳۰۰۰۰ پروانه صلاحیت حرفه‌ای صادر کردیم که گروه‌های هدف مدیران پرستاری صف تا ستاد، فارغ التحصیلان گروه های پرستاری تا سال ۱۳۸۵، اعضای هیات علمی و مسئولین فنی و پرستارانی که در مراکز مشاوره و خدمات پرستاری در منزل کار می‌کردند، بودند. حال قرار است به تدریج در مدت زمان سه تا چهار سال همه پرستاران، پروانه صلاحیت حرفه‌ای دریافت کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر، کار صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای به صورت دستی انجام می‌شد که با راه‌اندازی سامانه کشوری، کار ثبت نام و صدور این پروانه از طریق این سامانه انجام خواهد شد.

مدیرکل دفترتوانمند سازی و بهره وری نیروی انسانی معاونت پرستاری گفت: پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاری، مدرکی است که صلاحیت فرد را برای انجام خدمات پرستاری نشان می‌دهد و از ورود افراد فاقد صلاحیت به حرفه پرستاری جلوگیری می‌کند.

بنابر اعلام وبدا، نجاتیان با اشاره به هماهنگی‌های به عمل آمده با مرکز سنجش آموزش پزشکی و بوردهای منطقه‌ای، گفت: در نیمه دوم امسال، اولین آزمون صلاحیت حرفه‌ای برگزار خواهد شد و فارغ‌التحصیلان جدید پرستاری و کسانی که نتوانسته اند دوره های بازآموزی خود را تکمیل کنند از جمله افرادی هستند که باید در این آزمون حضور یابند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.66799s, 20q