راهكارهای حفظ سلامت چشم

۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۱۱:۲۰ - کد خبر: 272622
راهكارهای حفظ سلامت چشم

سلامت نیوز: بینایی یكی از مهم‌ترین جنبه‌های سلامت است. هرگونه‌ آسیبی به چشم می‌تواند زندگی روزمره‌مان را تحت تأثیر قرار دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم، در ادامه از چند راهكار ساده برای حفظ سلامت چشم برایتان می‌گوییم.
ویتامین‌ها و مواد معدنی: برای محافظت از سلامت چشم‌ از مصرف مواد غذایی دارای ویتامین A، C و E و مواد معدنی مهمی همچون زینك غاقل نشوید. ازجمله منابع غذایی ویتامین‌ها و مواد معدنی نام‌برده می‌توان به هویج، فلفل قرمز، بروكلی، اسفناج، توت‌فرنگی، سیب‌زمینی شیرین و مركبات اشاره كرد.
ورزش: جالب است بدانید وزن متعادل برای سلامت چشم هم خوب است. وقتی به اندازه كافی فعالیت بدنی داشته باشید، احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ كمتر می‌شود. دیابت ازجمله بیماری‌هایی است كه روی رگ‌های خونی
چشم اثر می‌گذارد.
قانون ۲۰-۲۰-۲۰: بسیاری از ما مدت زیادی از روز را به صفحه رایانه نگاه می‌كنیم، اما متأسفانه یادمان می‌رود نشستن پای رایانه همان‌طور كه پشت و كمرمان را خسته می‌كند، برای چشم‌مان هم به‌نوعی خسته‌كننده است. برای استراحت چشم‌ها قانون ۲۰-۲۰- ۲۰ را مدنظر داشته باشید. یعنی هر ۲۰ دقیقه چشم از صفحه بردارید و به‌مدت ۲۰ ثانیه به چیزی در فاصله ۲۰ فوتی (حدود ۶ متری) نگاه كنید تا خستگی چشم‌تان گرفته شود.
ترك سیگار: از مضرات سیگار برای ریه‌ها، قلب، پوست و دندان‌ها حتما زیاد شنیده‌اید. اما آیا می‌دانید سیگار برای سلامت چشم هم مضر است؟ سیگاری‌ها بیش از سایر افراد در معرض ابتلا به آب‌مروارید و برخی دیگر از بیماری‌های چشمی قرار دارند.
شست‌وشوی دست‌ها: رعایت بهداشت هم برای سلامت چشم ضروری است. پس هرگز با دست نشسته چشم‌تان را لمس نكنید. اگر از لنز تماسی استفاده می‌كنید نیز برای دست‌زدن به لنز حتما باید دست‌تان را خوب شسته باشید.
منبع: medicaldaily

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.90772s, 20q