دریافت هزینه داروی «سلسپت» از بیماران كلیوی با پروتكل وزارت رفاه مغایرت دارد

۱۳۹۰/۰۲/۱۳ - ۱۳:۴۳ - کد خبر: 27304
سلامت نیوز : رییس انجمن حمایت از بیماران كلیوی از ملزم شدن بیمه‌شدگان تامین اجتماعی به پرداخت وجه برای تهیه داروی «سلسپت» خبر داد و گفت: در روزهای اخیر این سازمان بیمه‌گر برای هر قرص «سلسپت» 150 تومان دریافت می‌كند، این در حالیست كه بر اساس پروتكل وزارت رفاه این دارو باید به صورت رایگان در اختیار بیماران قرار گیرد.

مصطفی قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در حال حاضر تامین اجتماعی داروی «تی وان» را كه ارزانتر است به صورت رایگان در اختیار بیماران كلیوی قرار می‌دهد و بیماران در صورت تمایل برای مصرف «سلسپت» باید هزینه‌ای پرداخت كنند.

وی عنوان كرد: بیمارانی كه سال‌هاست سلسپت مصرف كرده‌اند، نمی‌توانند به طور ناگهانی داروی خود را تغییر دهند چرا كه احتمال دارد با این كار بدن آنان كلیه پیوندی را پس بزند.

رییس انجمن حمایت از بیماران كلیوی در ادامه با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای تامین داروی بیماران كلیوی اظهار كرد: با واحد داروی وزارت بهداشت در راستا اضافه شدن دو تا سه داروخانه به جمع توزیع كنندگان داروهای بیماران كلیوی مذاكراتی انجام داده‌ایم.

وی با اشاره به فروش آزاد برخی داروهای بیماران كلیوی در داروخانه هلال احمر گفت: فروش داروهای بیماران كلیوی به قیمت آزاد را به وزارت بهداشت اعلام كرده‌ایم ولی مسوولان این وزارتخانه این موضوع را قبول ندارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
سوگند
سلام . مسئولین بی درد یک فکری به حال این بیماران پیوندی کنید من خودپیوند کلیه هستم بایک پدرپیر کارگر با گرانی داروها چه باید بکنیم من از تاریخ 92/7/2 مراجعه کردم به داروخانه 29 فروردین داروی سل سپت هزینه اش هر سری بالامی رود روز دوم یک قیمت بودوروز دیگر رفت 100هزارتومان به داروها اضافه شده روز دیگر هم همین طور حال من که برادر بیمار دارم داروهای آن هم به کنار تورخدا یک فکری به حال ما بیماران پیوندی کنید درست شماهادرد نداری ودر رفاه هستید خواهشا به فکر پایین دستان هم کنید داروهایشان رو گران نکنید روز به روز خداروخوش نمی آید به خدا
13.04921s, 20q