حوزه گیاهان دارویی و فراورده‌های طبیعی مظلوم واقع‌شده است

۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۱:۳۸ - کد خبر: 273087
حوزه گیاهان دارویی و فراورده‌های طبیعی مظلوم واقع‌شده است

سلامت نیوز:سرپرست گروه تدوین ضوابط فرآورده‌های طبیعی سازمان غذا و دارو گفت: مردم به فرآورده‌های طبیعی بیش‌تر از دارو‌های شیمیایی، اعتماد دارند، برای همین در این حوزه به پشتیبانی علمی نیاز داریم

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان، اسحاق اسمعیلی سرپرست گروه تدوین ضوابط و مقررات و نظارت بر تولید، توزیع و صادرات اداره فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو اظهار کرد: در حوزه گیاهان دارویی و فراورده‌های طبیعی مظلوم واقع‌شده است، چرا که در بازار دنیا، فرآورده‌های گیاهی مستقل هستند و جایگاه بسیار ارزشمندی دارند، خوشبختانه در حال حاضر به این مسئله خوب می‌پردازند و هنوز هم جا برای پیشرفت داریم و در کشور‌های خارجی از علم ما استفاده می‌کنند و چه‌ بهتر که خودمان از وضع موجود، علم موجود و تجربه‌های کشور‌های دیگر استفاده کنیم.


بازنگری قوانین فرآورده‌های طبیعی و سنتی در دستور کار

وی در خصوص مقررات نظارت بر تولید، توزیع و صادرات فرآورده‌های طبیعی و سنتی گفت: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که نمی‌توانیم ادعا کنیم هیچ مشکلاتی در حوزه قوانین نداریم و از قضا برای جا افتادن همین قوانین، تلاش‌های زیادی صورت گرفته است. به نظر من با پیشرفت کشور، بازنگری قوانین نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

اسمعیلی با اشاره به نقش ارزشمند تولیدکنندگان در حوزه گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی، بیان کرد: یکی از راهکار‌های ممکن در این زمینه، ایجاد فرصت بیشتر برای تولیدکننده‌ها است، باید تلاش کرد فعالیت تولیدکننده‌ها را در بین علاقه‌مندان و حوزه‌های علمی توسعه پیدا کند و تولیدکنندگان بتوانند در این فضا، بیشتر خدمت‌رسانی کنند.
در حوزه فرآورده‌های طبیعی به پشتیبانی علمی نیاز داریم

وی به علاقه مردم به فرآورده‌های طبیعی اشاره کرد و گفت: مردم به فرآورده‌های طبیعی بیش‌تر از دارو‌های شیمیایی، اعتماد دارند، برای همین در این حوزه به پشتیبانی علمی نیاز داریم و فکر می‌کنم با تلاش بیشتر به موفقیت چشمگیری دست خواهیم یافت.

اسمعیلی افزود: سیاست‌گذاران هم باید را در این حوزه تولیدکنندگان را همراهی و مسئولان بالادستی باید حمایت خود را در جهت قوام و پیشرفت کار اعلام کنند.

اسمعیلی بیان کرد: برگزاری نشست‌ها، همایش ها و سمینارهای تخصصی مانند یک چهارراه فرهنگی و علمی هستند، همایش ها فضایی را مهیا می کنند تا نمایندگان صنعت، دانشگاه، مصرف‌کننده ها و کارگزاران این حوزه، همدیگر را ملاقات کنند و از این طریق بتوانند با ارتباطات مفید، چالش های این حوزه را شناسایی کنند و راهکارهای عملی ارائه دهند و در این راستا همایش طلای سبز را برگزار می کنیم که گذرگاهی برای حضور تولیدکنندگان حوزه گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی است.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.61918s, 20q