کشف آنزیمی که با فرایند پیری مبارزه می کند

۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۲:۲۶ - کد خبر: 273425
کشف آنزیمی که با فرایند پیری مبارزه می کند

سلامت نیوز: محققان در مطالعه جدید خود، این آنزیم را از خون موش‌های جوان استخراج کردند و سپس به موش‌های پیرتر دادند و دریافتند که سطوح کوآنزیم «نیکوتین‌آمید آدنین دی‌نوکلئوتید» در موش‌های پیر تقویت و از روند پیری جلوگیری شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس در مطالعه جدیدی موفق به کشف راهی برای مبارزه با پیری شدند.

از دست دادن مو، چین و چروک پوست و ضعف قوه بینایی از جمله تغییراتی است که در فرایند پیری رخ می‌دهد و کاهش نوعی کوآنزیم به نام «نیکوتین‌آمید آدنین دی‌نوکلئوتید» از تغییرات دیگر است.

این کوآنزیم نقش کلیدی در متابولیسم، اصلاح DNA و روند پیری و طول عمر ایفا می‌کند؛ با این حال با گذشت زمان سلول‌های پیر به سختی این آنزیم را برای تولید انرژی دریافت می‌کنند. البته باید بدانید که در فرایندتولید انرژی آنزیمی به نام «eNAMPT» نیز شرکت دارد.

محققان در مطالعه جدید خود، این آنزیم را از خون موش‌های جوان استخراج کردند و سپس به موش‌های پیرتر دادند و دریافتند که سطوح کوآنزیم «نیکوتین‌آمید آدنین دی‌نوکلئوتید» در موش‌های پیر تقویت و از روند پیری جلوگیری شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.27368s, 20q