تلاش برای قاچاق پرندگان سهره با بیگودی مو

۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۳:۳۹ - کد خبر: 273526
تلاش برای قاچاق پرندگان سهره با بیگودی مو

سلامت نیوز:یک مرد ۳۹ ساله در حین تلاش برای قاچاق ۳۴ پرنده سهره (فنچ) از طریق فرودگاه جان‌ اف کندی در نیویورک و فروش آن‌ها برای رقابت‌های آواز، دستگیر شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، فرانسیس گوراهو روز یک‌شنبه پس از رسیدن به فرودگاه جان‌ اف کندی در نیویورک با پروازی از شهر "جرج‌تاون" گویان، دستگیر شد.

مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند که ماموران گمرک ۳۴ پرنده سهره زنده را در چمدان این مرد در حالی که آن‌ها را داخل بیگودی‌های مو پنهان کرده بود، کشف و ضبط کردند.

گوراهو به اتهام قاچاق غیر قانونی حیوانات وحشی دستگیر شده است.به گفته مقامات این سهره‌ها، بومیِ گویان بوده و بسیار قیمتی هستند. از این پرنده‌ها برای شرکت در رقابت‌های آواز در نیویورک استفاده می‌شود.

فرانسیس گوراهو قصد داشته هر پرنده را به مبلغ حدود ۳۰۰۰ دلار به فروش برساند که در مجموع مبلغ بیش از ۱۰۰ هزار دلار را عاید او می‌کرد.

در ماه دسامبر گذشته نیز ماموران فرودگاه جان اف کندی ۷۰ پرنده سهره را که در بیگودی‌های مو جاساز شده بودند در کیف دستی یک مسافر دیگر کشف و ضبط کردند.

به نوشته روزنامه گاردین، مقامات گمرک ایالات متحده اعلام کرده‌اند که قاچاق پرندگان همچنین می‌تواند کشاورزی را از طریق گسترش بیماری‌هایی مانند آنفلوآنزای مرغی تهدید کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.88659s, 20q