وزیر بهداشت:

جذب پرستار، عمده استخدام وزارت بهداشت در سال جاری

۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۴:۲۳ - کد خبر: 273921
جذب پرستار، عمده استخدام وزارت بهداشت در سال جاری

سلامت نیوز: وزیر بهداشت در خصوص رفع کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی گفت: امسال مجوزهایی برای جذب ۱۰ هزار نیرو در نیمسال اول و 10 هزار نیرو در نیمسال دوم داریم که قسمت عمده آنها را پرستاران برای بیمارستان هایی که تخت خالی داریم، تشکیل می دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور خود در جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان گفت: در این جلسه مواردی از جمله پرداختن به امور سالمندان مطرح شد؛ اعم از آموزش نیروهای ماهر برای اداره امور سالمندان و چه اقدام فعالیت‌های خدمت رسانی به سالمندان در نظام ارائه خدمت بهداشتی-درمانی.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: تصمیمات خوبی گرفته و مقرر شد کمیته‌ای برای پیگیری این امور تشکیل شود.

وی همچنین گفت: درباره جذب نیروهای پرستار و غیره بحث شد؛ امسال مجوزهایی برای جذب ۱۰ هزار نیرو در نیمسال اول و 10 هزار نیرو در نیمسال دوم داریم که قسمت عمده آنها را پرستاران برای بیمارستان هایی که تخت خالی داریم، تشکیل می دهد.

عضو هیئت دولت دوازدهم ادامه داد: بحث پرستاری در منزل و آیین نامه هایی که ابلاغ شده نیز مورد بحث قرار گرفت؛ امیدواریم بتوانیم پوشش بیمه‌ای برای خدمات پرستاری در منزل بدهیم تا بار نظام سلامت را در ICU و CCU کم کنیم.

نمکی همچنین به موضوع ساماندهی طرح نیروی انسانی و توزیع نیروی پزشکی و پیراپزشکی در کشور اشاره کرد و توضیح داد: مقرر شد با تشکیل کمیته مشترک بین دولت و مجلس این مسائل دنبال شود.

وی درباره امور دارویی در کشور نیز گفت: با توجه به اینکه ما در یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی قرار گرفته ایم، یک مجموعه به عنوان قرارگاه در سازمان غذا و دارو راه اندازی شده و مسئولیت و فرماندهی آن را خود بر عهده دارم و جلساتی با همکاری اعضای مشورتی و شورای اجرایی که از بین تمام ذی‌نفعان صنعت دارو، تولیدات، واردات و توزیع هر یکشنبه تشکیل می‌شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: امروز کمبود دارویی مهم و تجهیزات پزشکی مهم و اساسی نداریم و تا پایان سال با همین روش قرارگاهی نخواهیم داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.79151s, 20q