چگونه یک شوهر ایده آل باشیم؟

۱۳۹۸/۰۴/۱۰ - ۱۱:۰۸ - کد خبر: 274364
چگونه یک شوهر ایده آل باشیم؟

سلامت نیوز: در مطلب زیر نکات مهم و ضروری برای داشتن یک ازدواج موفق و همسر ایده آل بودن برای همسرتان را به شما اموزش می‌دهیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از راسخون، برای داشتن یک ازدواج موفق، شما نیاز به دو بال دارید تا به قله خوشبختی برسید. اولین بال، پیدا کردن همسر مناسب است و دومین آن زوج مناسب بودن است. این دو باید در کنار هم باشند تا بتوانید پرواز کنید و سریع‌تر به مقصد برسید. اگر شما همسر مناسب را پیدا کردید، اما خودتان یک شوهر ایده آل نیستید و به این ضعف پی برده اید، به این نکات ریز توجه داشته باشید تا خوشبختی به سمت شما بیاید.


۱. گذشت داشته باشید

گذشت ممکن است کاری بزرگ و الهی باشد، اما ھیچ کس تا به حال نگفته است که این کار، کاری آسان است زمانی که شخصی قلب شما را می‌شکند برایتان خیلی سخت است تا کینه و یا غصه‌ای که از او در دل شما نشسته است، از ذھن و قلب خود خارج کنید. اما ثابت شده در حالی که بخشیدن افراد کاری ممکن است، ولی به ھیچ عنوان دور از ذھن نیست و در عین حال برای سلامتی ذھن و جسم مفید و مؤثر خواھد بود.

گذشت آن دو از یکدیگر، بی گمان کانون خانواده را با حرارت کرده و عشق و محبت را افزایش می‌دهد. «گذشت»، نشانه حسن نیت و خوش بینی به زندگی است و چه بسا بسیاری از تیرگی‌ها در پرتو این صفت، جای خود را به صفا و صمیمیت می‌دهد. گذشت کردن از اشتباهات یکدیگر برای دوام و پایداری زندگی موثر است.


۲. در بیرون از خانه غذا نخورید

در بیرون خانه، خودتان را با خوردن چیز‌های مختلف سیر نکنید تا بتوانید، از دست پخت خانم خود استفاده کنید. بی میلی به غذا در خانه، همسر را دلسرد و ناراحت می‌کند. پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در این باره می‌فرماید؛ المومنُ یاْکُلُ بشهوهِ اهلِه. مومن، به میل و سلیقه همسر خود غذا می‌خورد.


۳. حسن معاشرت داشته باشید

از مهم‌ترین اصول زندگی، حسن معاشرت و اخلاق در زندگی است که به زندگی ثبات و آرامش می‌بخشد. وقتی وارد منزل می‌شوید و با اهل خانواده برخورد میکنید، لب خندان و چهره بشاش داشته باشید. خداوند در قرآن کریم می‌فرمایند؛ عاشروهن بالمعروف. بعضی از آقایان هنگام ورود به خانه با چهره در هم کشیده و اخم آلود وارد می‌شوند به نوع طلبکارانه وارد می‌شوند و همین امر باعث می‌شود تا با ورود مرد به خانه، صفا و صمیمیت از خانه خارج شود. امام علی (علیه‌السلام) فرمودند: «أحسِنِ الصُّحبَةَ لَها فَیَصفُوَ عَیشُک» با همسرت خوش رفتار باش تا زندگی‌ات با صفا گردد.


۴. محبت و علاقه خود را به همسرتان ابراز کنید

زن اگر از عواطف و تعهد همسر ارضا شود، عالی‌ترین احساسات خود را نثار شوهر می‌کند و بیشترین فداکاری را نثار زندگی و شوهر خود خواهد کرد. بنابراین، مهمترین وظیفه اخلاقی و انسانی مرد این است که همسر خود را از همان آغاز زندگی، از محبتی که به او دارد آگاه سازد و پیوسته با نثار محبت و انجام کار‌هایی که نشان از علاقه و پایداری عشق او به همسر است، نهال نورسیده زندگی زناشویی را سیراب و سرسبز سازد. حضرت زهرا (سلام الله علیها) فرمودند: بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم‌تر و مهربان‌تر باشد و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با همسران شان مهربان و بخشنده اند.


۵. در جمع خانواده خود، احترام همسرتان را حفظ کنید

وقتی در جمع خانواده خود از خانم تان تعریف و تمجید واقعی کنید در واقع دارید به او انرژی تزریق می‌کنید تا بتواند بهتر به شما عشق ورزی کند.


۶. با همسرتان مدارا کنید

مدارا به معنای مهربانی کردن، نرمی کردن، شفقت و ملایمت نشان دادن، درایت و فهم، مماشات و سلوک، از آموزه‌های اخلاقی دین اسلام و حتی از دستورات سایر ادیان است. حضرت علی (علیه السلام) درباره مدارای با زن می‌فرمایند: «همیشه و در همه حال با همسرت (زنت) مدارا کن و با او به نیکی معاشرت نما تا زندگی ات با صفا و فرح زا گردد»


۷. هدیه دادن در مناسبت‌های مختلف

از قدیم گفته اند لذتی که در کادو دادن است در کادو گرفتن نیست و اگر کادو برای همسرتان باشد لذتی مضاعف دارد و باعث محکم‌تر شدن رابطه عاشقانه شما می‌شود و علاوه بر اینکه همسرتان را عاشق شما می‌کند، عشق شما را نیز افزایش می‌دهد. سعی کنید به خاطر مراسم‌های مختلف به همسرتان کادو بدهید تا چراغ قلب او را همیشه روشن نگه داشته باشید.

لازم است در انتهای نوشته به این نکته اشاره کنیم که هر انسانی، به شخصیت خودش علاقه دارد و می‌خواهد که دیگران، به شخصیت او احترام بگذارند و هر کس به او احترام بگذارد، او نیز متقابلا به او احترام خواهد گذاشت. احترام گذاردن مرد به همسرش و بالعکس، در محیط خانه، رشتۀ محبّت شان را محکم‌تر می‌کند و به پیمان زناشویی دوام بیشتری می‌بخشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.26097s, 20q