حفظ جان اشخاص با نظارت بر جریان خون

۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۲:۳۷ - کد خبر: 275053
حفظ جان اشخاص با نظارت بر جریان خون

سلامت نیوز: محققان دانشگاه فلیندرز واقع در استرالیا با استفاده از فیبر نوری نوعی حسگر ساختند که قابلیت اندازه‌گیری مستمر و لحظه‌ای فشار خون را با استفاده از یک منبع نور LED دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، این حسگر کوچک جایگزین مناسبی برای روش‌های فعلی نظارت بر فشار خون بیمار در جریان عمل‌های جراحی قلب باز محسوب می‌شود. این ابزار به ویژه برای نوزادان که در برابر افت ناگهانی فشار خون و کاهش اکسیژن‌رسانی به اندام‌های حیاتی آسیب‌پذیر هستند، بسیار نیاز است و در مقایسه با روش‌های فعلی با سرعت بسیار بالاتری نسبت به تغییرات فشار خون واکنش نشان می‌دهد.


به گزارش پایگاه خبری مدیکال ساینس،محققان نمونه اولیه این ابزار را با هزینه نسبتاً پایینی ساختند و آن نمونه توانست آزمایش‌های اولیه را در یک دستگاه نظارت بر عملکرد قلب و ریه با موفقیت پشت سر بگذارد.


این دستگاه را می‌توان از طریق یک سوراخ کوچک وارد شریان فمورال افرادی کرد که عملکرد قلب آن‌ها دچار اختلال شده است. دقت این ابزار به حدی است که می‌تواند کوچک‌ترین تغییرات ایجاد شده در فشار خون رگ‌های بسیار کوچک نوزادان را نیز اندازه‌گیری کند.


به گفته محققان، بررسی کارکرد این وسیله در شرایط فیزیولوژیکی مختلف و همچنین شناسایی روش‌های مناسب بسته‌بندی آن به‌منظور حفظ سلامت بیماران، مستلزم انجام تحقیقات بیشتری است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
14.07808s, 19q