پرداخت حق‌الکشف به مرزبانان در صورت تایید رییس‌جمهور

۱۳۹۸/۰۵/۰۱ - ۱۲:۳۹ - کد خبر: 276303
پرداخت حق‌الکشف به مرزبانان در صورت تایید رییس‌جمهور

سلامت نیوز: وزیر کشور از پرداخت حق‌الکشف به مرزبانان در صورت تایید رییس‌جمهوری خبر داد. رحمانی‌فضلی در حاشیه نشست توسعه شرق و غرب درباره این موضوع بیان کرد: این پیشنهاد برای تقویت بنیه امنیتی در مناطق مرزی و تشویق مرزبانان، نیروی نظامی مرزبانی و امنیتی بود که باید حق‌الکشف‌هایی را برای این افراد ببینیم و متناسب با آن، نحوه ارایه حق‌الکشف‌ها نیز باید در جهت تقویت امنیت باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه تعادل ،او افزود: طبق مصوبات قبلی این جلسه ۵۰ درصد سود تسهیلات برای کسانی که در این مناطق سرمایه‌گذاری می‌کنند را دولت تضمین می‌کند. همچنین ۱۰۰ درصد سرمایه‌گذاری در این مناطق را دولت توسط بیمه‌ها تضمین می‌کند.

به گفته رحمانی‌فضلی، در این مناطق با توجه به اهمیت سرمایه‌گذاری در امور زیربنایی، مصوب شد که هر استان ۱۰ مورد از طرح‌هایش را با اولویت ارایه دهد که این ۱۰ مورد با ۱۰۰ درصد تخصیص از طرف سازمان برنامه مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

به گفته وزیر کشور، موضوع سوخت نیز از مسائل بسیار مهمی است که در جلسات قبل تصمیمات خوبی برای آن گرفته شد. این تصمیمات امروز گزارش شد که براساس آن سوخت در ۹ استان مرزی که در شرق وغرب کشور واقع هستند، با هماهنگی وزارت نفت در اختیار تعاونی‌ها و مسوولان منطقه قرار می‌گیرد و آنها با قیمت‌های مناسب این سوخت را به طرف مرز صادر می‌کنند و از محل درآمدهای آن هم در جهت پرداخت کمک‌های نقدی به مردم این مناطق تا شعاع ۲۰ کیلومتری و هم تقویت زیرساخت‌ها مدارس و در برخی مناطق حتی توزیع شیر برای دانش‌آموزان از این محل اختصاص داده شود.

او افزود: تقاضا این بود که هم سهمیه سوخت بنزین اضافه شود و هم در خصوص گازوییل نیز متناسب با همین روشی که در بنزین عمل شده، عمل شوند. بنابراین با وزارت نفت صحبت خواهیم کرد و اگر بتوانیم با آنها توافق داشته باشیم اقدام خوبی برای مبارزه با قاچاق سوخت در این مناطق است. زیرا در این مناطق سوخت قاچاق می‌شد و با این روش توانستیم ۵۰ درصد سوخت را از مبادی رسمی با مجوز و قیمت‌های مناسب صادر کنیم که اثر آن بر مردم منطقه است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.69503s, 18q