تأييد افزايش اعتياد در جوانان

۱۳۹۸/۰۵/۰۹ - ۱۵:۱۵ - کد خبر: 276936
تأييد افزايش اعتياد در جوانان

سلامت نیوز:رئيس‌جمهور در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر، پيشگيري از قاچاق مواد مخدر و برخورد قاطع با باندهاي قاچاق را بسيار با اهميت خواند و با اشاره به نظرصريح رهبر معظم انقلاب در مصادره همه اموال و دارايي‌هاي قاچاقچيان حرفه‌اي مواد مخدر گفت: با وجود نظر صريح مقام معظم رهبري، نيازي به قانون جديد در اين عرصه احساس نمي‌شود و با ابلاغ نظر ايشان به قضات از سوي قوه قضائيه، شاهد تحول خوبي در زمينه پيشگيري از قاچاق مواد مخدر خواهيم بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ملی ،حجت‌الاسلام حسن روحاني با اشاره به آمار 70 درصدي جمع‌آوري معتادان متجاهر در شهرهاي بزرگ، ضرورت ارائه آموزش‌هاي لازم فرهنگي و فني به معتادان جمع‌آوري شده از معابر را براي فراهم کردن زمينه بازگشت اين افراد به جامعه، مورد تاکيد قرار داد. روحاني بيکاري را يکي از مهم‌ترين عوامل اعتياد دانست و اظهارداشت:

بايد با ارائه آموزش‌هاي لازم فني و حرفه‌اي و مهارت آموزي، زمينه براي اشتغال افراد معتاد بعد از دوره بازپروري فراهم شود و لازم است مراکز نگهداري معتادان به مکاني براي اصلاح فرد معتاد و بازگرداندن او به جامعه با ارائه آموزش‌هاي مفيد باشد. رئيس‌جمهور همچنين تکدي‌گري را از ديگر معضلات جامعه عنوان کرد و با تاکيد بر ضرورت جمع‌آوري متکديان از سطح شهرها و معابر، گفت: تکدي‌گري و تجاهر به مواد مخدر به فرهنگ و هويت ملي ما ضربه مي‌زند و ضروري است که صداوسيما و ساير دستگاه‌هاي تبليغاتي براي انجام کارهاي فرهنگي در اين زمينه تلاش بيشتري داشته باشند.

روحاني همچنين بهره‌گيري از فضاي مجازي براي آگاهي بخشيدن به مردم و جامعه در زمينه اعتياد و مبارزه با مواد مخدر را اقدامي مهم و ضروري خواند و گفت: بايد با استفاده از افراد با ذوق و سليقه در فضاي مجازي از اين ظرفيت بزرگ و مهم استفاده شود و در اين راه گروه‌هاي اجتماعي مرجع بايد براي کمک به صحنه بيايند و توجه داشته باشند که اعتياد براي امروز و آينده کشور خطرناک است. رئيس‌جمهور با بيان اينکه همه بايد در اين زمينه احساس وظيفه کنند و بار مبارزه با مواد مخدر نمي‌تواند تنها بر دوش قوه قضائيه و اقدامات تنبيهي باشد، نقش آموزش و پرورش را در اين زمينه بسيار مهم توصيف کرد.

رئيس‌جمهور در ادامه، برخي آمارهاي ارائه شده در زمينه روند رو به رشد اعتياد در کشور را نگران کننده خواند و با تاکيد بر اينکه در زمينه مبارزه با مواد مخدر به عنوان کاري بسيار مهم و سنگين، بايد براساس اولويت‌ها حرکت کنيم، رسيدگي به وضعيت جوانان، نوجوانان، دانش‌آموزان، زنان، جمع‌آوري متجاهرين، درمان ديگر بيماري‌هاي معتادان و همچنين آموزش و اشتغال معتادان بعد از دوره بازپروري را از اولويت‌ها در اين راه عنوان کرد.

روحاني گفت: جلسه امروز ستاد مصوبات خوبي داشت که با عملياتي شدن مي‌تواند رشد اعتياد را متوقف کرده و در آينده به کاهش اعتياد منجر شود تا ستاد در پايان امسال و سال آينده اعلام کند که موفق به متوقف کردن رشد اعتياد شده و آن را کاهش داده است.

وي همچنين با اشاره به اقدامات خوب انجام شده از سوي وزارت خارجه درمورد کشورهاي مبدأ و مقصد قاچاق مواد مخدر، اظهارکرد: اينکه سفيران خارجي در جريان اقدامات انجام شده در مسير مبارزه با مواد مخدر در کشور قرار مي‌گيرند، کار ارزشمندي است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.18642s, 20q