تداوم بارش پراکنده در نوار شمالی ایران؛ کاهش گرد و غبار در زابل

۱۳۹۸/۰۵/۱۸ - ۱۲:۱۲ - کد خبر: 277403
تداوم بارش پراکنده در نوار شمالی ایران؛ کاهش گرد و غبار در زابل

سلامت نیوز: مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارش پراکنده و نوسانات دمایی در سواحل دریای خزر طی روزهای آینده، از توقف کوتاه‌مدت وزش باد و گرد و غبار در منطقه زابل خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز، احد وظیفه در گفت‌وگو با پانا با اشاره به اینکه طی دو روز آینده شاهد بارش پراکنده در سواحل دریای خزر خواهیم بود، گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، در دو روز آینده برای نوار ساحلی دریای خزر و شمال غرب کشور افزایش دما حدود ۳ تا ۶ درجه پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: در بعدازظهر امروز (جمعه ۱۸ مرداد)، در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل و همچنین در برخی مناطق استان هرمزگان رشد ابر و باران پراکنده و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود. این وضعیت فردا (شنبه ۱۹ مرداد)، علاوه بر مناطق مذکور در شمال آذربایجان غربی نیز دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی تأکید کرد که امروز جمعه (۱۸ مرداد) وزش باد شدید در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل ادامه خواهد داشت که در روزهای شنبه و یکشنبه به طور موقت از شدت وزش باد در این منطقه کاسته می‌شود، اما از روز دوشنبه (۲۱ مرداد)، مجدداً انتظار وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در این منطقه داریم.

وظیفه با بیان اینکه پس‌فردا (یکشنبه ۲۰ مرداد)، بارش از غرب سواحل دریای خزر واقع در استان‌های اردبیل و گیلان آغاز خواهد شد، تأکید کرد: در روز دوشنبه (۲۱ مرداد)، در کل سواحل دریای خزر بارش گسترش خواهد یافت. همچنین در بعدازظهر همین روز در ارتفاعات البرز شرقی در استان‌های گلستان، سمنان و خراسان شمالی و برخی مناطق آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، شمال همدان و کردستان رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی، در روز دوشنبه (۲۱ مرداد)، در برخی نقاط دامنه‌های البرز واقع در استان‌های زنجان، قزوین و دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در استان‌های کردستان، همدان، جنوب آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در ساعات بعدازظهر رشد ابر، بارش پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی همچنین با تأکید بر اینکه در روز دوشنبه (۲۱ مرداد)، در نوار شمالی، شمال غرب، دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز کاهش نسبی دما در حدود ۳ تا ۵ درجه رخ می‌دهد، ادامه داد: در روز سه‌شنبه (۲۲ مرداد)، در استان‌ یزد، جنوب سمنان، کرمان و شرق اصفهان وزش باد شدید، گاهی همراه با گرد و غبار دور از انتظار نیست. همچنین در این روز علاوه بر بارش پراکنده در سواحل دریای خزر در ارتفاعات زاگرس نیز رشد ابر و رگبار پراکنده گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۱ و ۲۲ مرداد)، دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان با اشاره به وضعیت آب و هوایی تهران طی دو روز آینده گفت: فردا (شنبه ۱۹ مرداد)، آسمان تهران صاف خواهد بود و گاهی وزش باد در این شهر خواهیم داشت. پیش‌بینی می‌شود که دمای پایتخت در این روز در بالاترین نقطه به ۳۷ درجه سانتیگراد و در پایین‌ترین نقطه به ۲۶ درجه سانتیگراد برسد، همچنین پس‌فردا (یکشنبه ۲۰ مرداد)، هوای تهران کمی ابری، در بعدازظهر همراه با افزایش ابر و افزایش باد خواهد بود، بیشینه و کمینه دمای تهران در این روز ۳۸ و ۲۶ درجه سانتیگراد است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
14.87705s, 20q