گسل منطقه ۲۲ تا دو سال آینده فعال می‌شود

۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۰:۵۰ - کد خبر: 278000
گسل منطقه ۲۲ تا دو سال آینده فعال می‌شود

سلامت نیوز:رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران گفته بیش از ۵۰۰ هزار نفر تا دو سال آینده در منطقه ۲۲ ساکن خواهند شد، گفت: این منطقه صاحب بیش از نیمی از آپارتمان‌های خالی تهران است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از طبنا، مجید فراهانی با اشاره به مشکلات منطقه ۲۲ اظهار کرد: یکی از مهمترین مشکلات این‌ منطقه بارگذاری خارج از ضوابط است.


وی با بیان اینکه‌ در این منطقه برج سازی‌های زیادی انجام شده است، افزود: بر اساس آمار موثق جمعیت منطقه ۲۲ شهر تهران به دلیل بارگذاری‌های خارج از حد ضوابط طرح تفصیلی تا دو سال آینده به بیش از ۲ برابر وضعیت موجود می‌رسد.


رییس کمیته بودجه و نظارت شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با تاکید بر اینکه بیش از ۵۰۰ هزار نفر تا دو سال آینده در منطقه ۲۲ شهر تهران ساکن خواهند شد، گفت: هم اکنون از ۵۰۰ هزار آپارتمان خالی در شهر تهران، یک تنه منطقه ۲۲ بیش از نیمی از این آپارتمان‌ها را دارد.


فراهانی با بیان اینکه در حال حاضر مشکلات جدی در خصوص سرانه فضای‌ سبز، اجتماعی، خدماتی و … داریم، تصریح کرد: در این منطقه ساخت بیمارستان برای پاسخ‌گویی به نیازهای شهروندان پیش‌ بینی نشده است.


وی اضافه کرد: نبود مدرسه و فضاهای آموزشی در این منطقه از دیگر مشکلات منطقه ۲۲ است.


به گفته عضو شورای شهر تهران در منطقه ۲۲ نبود آب، برق، گاز، مخابرات و سرانه‌های زیست پذیر شهری پیش‌بینی نشده و امروز بواسطه بارگذاری‌، فروش بارگذاری زمین و ساخت شدن برج‌های متعدد مسکونی نه تنها ریه تنفسی شهر تهران با مشکلات جدی مواجه شده بلکه تامین فضای سبز و سرانه‌های مربوط به سلامت شهروندان مانند درمانگاه و … این منطقه از این حیث با بحران رو‌به‌رو است.


فراهانی تاکید کرد: مدیریت شهری به‌دنبال این است که هرچه سریعتر تمهیدات لازم برای جمعیتی که تا دو سال آینده در این منطقه ساکن می‌شوند، پیش‌بینی کند‌.
وی با بیان اینکه افزایش جمعیت در منطقه ۲۲ همان گسل فعال شده است، گفت: افزایش جمعیت در این منطقه از رخ دادن زلزله هم‌ بدتر است هرچند که هم اکنون شاهد زلزله خاموش در این منطقه هستیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.59613s, 19q