بی تحرکی و تغذیه ناسالم علت بیماری‌های گوارشی

۴۰ درصد مردم ایران کبد چرب دارند

۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۲:۳۵ - کد خبر: 278119
۴۰ درصد مردم ایران کبد چرب دارند

سلامت نیوز: فوق تخصص گوارش و کبد از افزایش مبتلایان به بیماری کبد چرب در کشور انتقاد کرد و گفت: بی تحرکی، تغذیه ناسالم و مصرف دخانیات بسیاری از بیماری های گوارشی را موجب می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،سید موید علویان فوق تخصص گوارش و کبد از رشد آمار بیماری‌های گوارشی در کشور انتقاد کرد و گفت: متاسفانه حدود ۴۰ درصد مردم کشور درگیر بیماری کبد چرب هستند.

وی با بیان اینکه کودکان نیز با توجه به تغییر سبک زندگی از بیماری کبد رنج می‌برند، افزود: در حال حاضر در حدود ۱۰ درصد کودکان درگیر بیماری کبد چرب شده اند.

علویان با تاکید بر اینکه تغذیه نامناسب، کم تحرکی، چاقی و استفاده از روغن‌های غیر استاندارد از عوامل ایجاد بیماری‌های گوارشی از جمله کبد چرب است، گفت: مصرف زیاد مواد قندی، غذا‌های آماده رستورانی نیز این بیماری را تشدید کرده است.

وی با بیان اینکه استرس نیز می‌تواند باعث ایجاد اختلال در عملکرد کبد شود، افزود: دیابت نیز می‌تواند بیماری کبد چرب را تشدید کند.

فوق تخصص گوارش و کبد با بیان اینکه مصرف دخانیات و الکل به بیماری کبد چرب می انجامد، ادامه داد: فردی که کبد چرب دارد مستعد دیابت، بیماری‌های قلبی و سکته مغزی است از این رو اصلاح سبک زندگی لازم است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.53832s, 20q