رییس سازمان غذا و دارو:

آراء کمیسیون‌های سازمان غذا و دارو، شفاف اعلام می‌شود

۱۳۹۸/۰۶/۰۵ - ۱۷:۳۶ - کد خبر: 278342
آراء کمیسیون‌های سازمان غذا و دارو، شفاف اعلام می‌شود

سلامت نیوز:رییس سازمان غذا و دارو گفت: تلاش ما این است که در اتاق شیشه‌ای کارهای سازمان غذا و دارو را انجام دهیم و در گام اول باید با دستور وزیر بهداشت، تمام آرای کمیسیون‌های این سازمان و دانشگاه‌های علوم پزشکی را به صورت شفاف اعلام کنیم.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از وبدا، دکتر محمدرضا شانه ساز اظهار داشت: در راستای شفافیت بیشتر، قیمت و تامین مواد اولیه دارو، داروهای ساخته شده در کشور و وارداتی را در سایت سازمان غذا و دارو اطلاع رسانی خواهیم کرد. همچنین اصلاح فرآیندها و برون سپاری در این سازمان آغاز شده است و مقرر شده که بسیاری از امور قابل واگذاری را توسط برخی شرکت‌های تخصصی با بهره‌گیری از نیروی متخصص در این حوزه، انجام شود.


وی افزود: با اصلاح رویه‌ها و برون سپاری خدمات قابل واگذاری، از مراجعات مستقیم ارباب رجوع و شرکت‌ها به کارشناسان و مدیران در ستاد سازمان غذا و دارو، جلوگیری خواهیم کرد و به عبارت دیگر، تلاش ما این است که ستاد سازمان غذا و دارو را از کارهای اجرایی جدا کنیم؛ چون در این صورت شاهد امضاهای طلایی و اعمال نظر سلیقه‌ای خواهیم بود.


رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه این سازمان باید با چالاکی به اتاق فکر و اندیشه برای اعمال سیاست های جدید و رو به رشد در حوزه غذا، دارو و تجهیزات پزشکی تبدیل شود، افزود: تعامل سازمان غذا و دارو با مجلس و به ویژه کمیسیون تخصصی بهداشت و درمان بسیار خوب است و نشست‌هایی با اعضای این کمیسیون به طور مستمر داریم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.96341s, 18q