کاهش بروز نارسایی قلبی با داروی دیابت

۱۳۹۸/۰۶/۰۹ - ۱۳:۴۵ - کد خبر: 278489
کاهش بروز نارسایی قلبی با داروی دیابت

سلامت نیوز: مطالعات جدید نشان می‌دهد داروی جدید دیابت نوع دو، اثرات جانبی مفیدی بر سلامت قلب و عروق دارد و خطر نارسایی قلبی را به میزان ۳۴ درصد کاهش می‌دهد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، بر اساس این مطالعات داروی جدید دیابت مهارکننده SGLT۲ نام دارد و علاوه بر اینکه در درمان دیابت نقش دارد، برای سلامت قلب و عروق نیز مفید است. این دارو نسبت به مهارکننده‌های دیگر اثربخشی بیشتری دارد و خطر نارسایی قلبی را به میزان ۳۴ درصد و خطر مرگ را به میزان ۲۰ درصد کاهش می‌دهد.

مهارکننده‌های SGLT۲ یک گروه دارویی جدید هستند که برای کاهش قند خون در بزرگسالان تجویز می‌شوند. این گروه دارویی مانع از بازجذب گلوکز توسط کلیه می‌شوند، در واقع این دارو باعث دفع گلوکز اضافی از طریق ادرار می شود.مطالعات جدید محققان موسسه تحقیقاتی کارولینسکا در آمریکا نشان می‌دهد این دارو بر سلامت سیستم قلب و عروق نیز تاثیر مثبت دارد و احتمال نارسایی قلبی را به میزان یک‌سوم کاهش می‌دهد.محققان امیدوارند با استفاده از این دارو و داروهای مشابه بتوانند میزان مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی را کاهش دهند.بیماری‌های قلبی مهمترین عامل مرگ و میر در سراسر جهان محسوب می‌شوند.نتایج این مطالعه در نشریه The BMJ منتشر شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
12.41871s, 19q