کمالی پورخبر داد:

ورود مجلس به موضوع قاچاق انسان و اعضای بدن

۱۳۹۸/۰۶/۱۰ - ۱۲:۲۹ - کد خبر: 278558
ورود مجلس به موضوع قاچاق انسان و اعضای بدن

سلامت نیوز: نایب رئیس کمیسیون قضائی مجلس در مورد لایحه قاچاق انسان واعضای بدن گفت: آمار دقیقی از قاچاق انسان و اعضای بدن در کشور وجود ندارد.

به گزارش سلامت نیوز، یحیی کمالی پور در گفت و گو با خانه ملت در مورد قاچاق غیرقانونی انسان و اعضای بدن گفت : لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق انسان ، اعضای بدن و مجازات عبور دهندگان غیرمجاز افراد از مرزهای کشور سال گذشته به مجلس ارسال شد ودر حال حاضر در دستور کار کمیسیون قضایی قرار گرفته است.

نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: در تعریف کلی قاچاق انسان و اعضای بدن باید در نظر داشته باشیم؛ زمانی که افراد به صورت خود خواسته و غیرقانونی از کشور خارج می شوند قاچاق محسوب نمی شود، وقتی که افراد به صورت اجبار و ناخواسته برای سوء استفاده کاری و یا جنسی از کشور خارج یا وارد شوند در این حالت قاچاق صورت گرفته است.

تصویب لایحه قاچاق انسان در صورت نیاز جامعه

کمالی پور در ادامه یاد آور شد: طرح ورود و خروج غیرقانونی افراد و اعضای بدن به صورت لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق انسان و اعضای بدن و مجازات عبور دهندگان غیرمجاز افراد از مرزهای کشور به مجلس دهم آورده شده است و مجلس به کمیسیون قضایی ارجاع داده و در دستور کار قرار گرفته است ؛ کلیات این طرح در کمیسیون قضایی مورد بررسی قرار می گیرد و اگر دلایلی مبنی بر نیاز فوری جامعه بر تصویب این لایحه باشد؛ برای بررسی آن را به کار گروه ارجاع می دهیم تا بعد از ارائه نظریه های کارشناسی وارد جزئیات شده تا بتوانیم این قانون را تصویب کنیم.

آمار دقیقی از قاچاق انسان نداریم

نماینده جیرفت وعنبرآباد در مجلس دهم تصریح کرد: آمار دقیقی از قاچاق انسان و اعضای بدن به صورت غیر قانونی در کشور وجود ندارد و هرچه هست بیشتر درشبکه های اجتماعی و اطلاع رسانی شخصیتها از طریق فضای مجازی است .

بیشتر بخوانید:

سالانه یک میلیون مهاجر آماده خروج از ایران و ورود به اروپا هستند

وی گفت: باید در نظر داشته باشیم چه میزان قاچاق انسان و اعضای بدن در کشور داریم تا مشخص شود نیاز به تصویب این لایحه در مجلس وجود دارد یا خیر؛ امیدواریم درجریان رسیدگی به این لایحه بتوانیم آمار دقیقی از قاچاق انسان و ورود و خروج غیر قانونی اعضای بدن در کشور را بدست بیاوریم .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.74742s, 20q