متخصص زنان و زایمان تاکید کرد

تاخیر در ازدواج و بارداری علل عمده ناباروری و سقط جنین

۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۱۶:۲۳ - کد خبر: 278859
تاخیر در ازدواج و بارداری علل عمده ناباروری و سقط جنین

سلامت نیوز: متخصص زنان و زایمان گفت: یکی از علل ناباروری و سقط جنین ازدواج در سن بالا است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،تاخیر در ازدواج و بارداری علل عمده ناباروری و سقط جنینشیرین نیرومنش متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ طب مادر و جنین در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با بیان اینکه با پیشرفت تکنولوژی‌های روز دنیا ناباروی بسیار کاهش یافته است، گفت: در حال حاضر در دنیا تعداد زوجینی که باردار نمی‌شوند بسیار کاهش یافته، اما برخی علل باز هم می‌تواند به این موضوع دامن بزند.

وی با تاکید بر اینکه ازدواج در سن بالا یکی از دلایلی است که به مشکلات باروری منجر شده است، افزود: متاسفانه با بالا رفتن سن ازدواج و تاخیر در فرزندآوری این موضوع افزایش یافته است.

نیرومنش با اشاره به علل زایمان‌های زودرس که به فوت جنین منجر می‌شود، تصریح کرد: متاسفانه سن بالای مادر در زمان بارداری یکی از عمده دلایلی است که به فوت جنین در سن بالای حاملگی می‌انجامد.

وی ادامه داد: دیابت، بیماری‌های کلیوی و فشار خون مادر و همچنین رشد کم مایع دور جنین، بیماری‌های قلبی و مشکل کروموزمی جنین از مواردی است که به بارداری پایان می‌دهد.

متخصص زنان و زایمان یادآور شد: احتمال ناباروری، اختلالات کروموزومی و سقط جنین در بارداری بالای ۳۵ سال وجود دارد و به عبارتی این نوع بارداری‌ها حامگی پرخطر محسوب می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.62471s, 20q