بروز آسیبهای چشمی با استفاده از عینک های آفتابی غیر استاندارد

۱۳۹۰/۰۲/۲۷ - ۱۴:۲۲ - کد خبر: 27935
بروز آسیبهای چشمی با استفاده از عینک های آفتابی غیر استاندارد
استفاده از عینک های آفتابی غیر استاندارد موجب بروز آسیب های چشمی می شود .

عضو مرکز تحقیقات چشم این دانشگاه گفت : دکتر علی اکبر صابر مقدم با بیان اینکه تیرگی شیشه عینک های آفتابی برای محافظت چشمها کافی نیست اظهار داشت: در عینک های آفتابی غیر استاندارد اشعه ماوراء بنفش بیشتری از شیشه عبور کرده و موجب آسیب رساندن به قرنیه ، عدسیه و گاهی اوقات شبکیه می شود .

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: عینک های آفتابی ، در دسترس ترین وسیله محافظت از چشم ها در برابر نور خورشید هستند؛ اما عینک های آفتابی غیر استاندارد نه تنها قادر به کنترل ورود ، نور خورشید به داخل چشم نیستند ، بلکه سبب بازتر شدن مردمک چشم و ورود اشعه بیشتری به داخل چشم می شوند.

دكتر علی صابر تغییر رنگ و سیاه شدن اطراف چشم و در مواقع شدیدتر بروز سرطان های پوستی را از دیگر عوارض استفاده از عینک های آفتابی غیر استاندارد برشمرد.

عضو مرکز تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد حفاظت چشم در برابر اشعه ماوراء بنفش و تشخیص uv عینک با استفاده ازدستگاه ، بزرگ بودن عینک به طوری که اطراف چشم و پلکها نیز پوشانده شود را از ویژگی های عینک آفتابی استاندارد عنوان کرد و افزود : استفاده از عینک های آفتابی نه تنها در زمان وجود آفتاب بلکه در سواحل دریا ، ساعات اولیه صبح و زمان غروب آفتاب ، روزهای برفی و سفر در مناطق بیابانی توصیه می شود .

دکتر علی اکبر صابر با تاکید بر استفاده از عینک های آفتابی در تمامی سنین به ویژه کودکان خاطر نشان کرد :چشم کودکان در مقایسه با بزرگسالان بیشتر از اشعه UV خورشید آسیب می بیند که همین امر لزوم استفاده کودکان از عینک های آفتابی را ضروری می سازد
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.33512s, 19q