دود اتوبوس‌ها در چشم مردم شهر

۱۳۹۸/۰۷/۰۱ - ۱۱:۱۹ - کد خبر: 279671
دود اتوبوس‌ها در چشم مردم شهر

سلامت نیوز:طبق آمار سهم آلودگی هوا در تهران، ۲۳‌درصد مربوط به کامیون‌ها، چهار‌درصد سهم مینی‌بوس‌ها، ۱۲‌درصد سهم اتوبوس‌های شرکت واحد و ۱۸‌درصد سهم سایر اتوبوس‌ها است و با حذف فیلتر اتوبوس‌های درون شهری می‌توان تصور کرد که غلظت هوای تهران تا چه اندازه آلوده‌تر می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ملی ،نصب فیلتر دوده از سال ۹۳ به‌عنوان تنها راهکار برای کاهش ذرات معلق خروجی از دیزلی‌ها به تصویب دولت رسید و از آن پس شماره‌گذاری دیزلی‌های بدون فیلتر دوده ممنوع اعلام شد.

سال گذشته محمد علیخانی یکی از اعضای شورای شهر به طرح حذف فیلتر اتوبوس‌ها رای مثبت داد و او که مسئولیت کمیسیون حمل‌و‌نقل شورای شهر تهران را برعهده دارد معتقد است فیلتر دوده فاقد کارایی است و بسیاری از اتوبوس‌هایی که فیلتر دوده را نصب کرده‌ بودند،

اقدام به بازکردن آن کرده‌اند، که این موضوع با واکنش سازمان حفاظت محیط زیست نیز همراه بود و آنها اظهار کردند که شورای شهر تهران باید مبنای تصمیم خود در مورد حذف بودجه خرید فیلتر دوده را اعلام کند و پاسخ بدهد که در صورت حذف این بند، چه جایگزینی برای کاهش آلودگی خودروهای دیزلی دارد.

حالا در تازه‌ترين اظهار نظر آرش حسيني ميلاني، رئيس کميته محيط زيست و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر تهران با بيان اينکه موافقت با درخواست خودروسازان براي عدم الزام نصب فيلتر دوده، بازي کردن با جان مردم است، تاکيد کرد:

اگر بخواهيم در پايتخت هزاران خودرو ديزلي غيراستاندارد داشته باشيم، وضعيت آلودگي هواي تهران مجددا وارد شرايط ناسالم خواهد شد. وي همچنين اظهار کرد: در سال 93 بر اساس مصوبه هيات دولت، نصب «فيلتر جاذب دوده» به منظور کاهش آلودگي هوا الزامي شد. خودروسازان در همان زمان با اين مسأله مخالفت‌هاي گسترده‌اي داشتند اما در نهايت به اجراي آن گردن نهادند.

در شرايطي که خودروسازان در يکي، دو‌ساله گذشته بيشترين سود و استفاده را از تحولات اقتصادي برده‌اند و به بهانه تحريم‌ها، خودروهايشان را با همان کيفيت و بلکه کمتر و صد البته قيمت بيشتر فروخته‌اند، با همان بهانه تحريم‌ها مي‌خواهند از انجام کمترين وظيفه در راستاي قانون هواي پاک شانه خالي کنند. حسيني ميلاني افزود:

اين بهانه آوردن‌ها در حالي است که نارضايتي مردمي از اين خودروسازان بسيار آشکار و واضح است و معلوم نيست تا چه زماني قرار است از انحصارات خودرويي حمايت صددرصدي کنيم، خودروسازاني که قبل از تحريم‌ها به سختي زير بار اجراي نصب فيلتر دوده روي خودروهاي ديزلي مي‌رفتند. حالا هم تحريم را بهانه مي‌کنند.معاون محيط‌زيست انساني سازمان حفاظت محيط‌زيست با اشاره به روز جهاني بدون خودرو گفت:

نامگذاري يک روز براي يک مناسبت خاص،‌ کافي نيست بايد هزينه آن را نيز بپردازيم، اما متاسفانه برخي به بهانه تحريم يا کمبود اعتبار، مي‌خواهند قانون را دور بزنند که نمونه بارز آن درخواست براي حذف فيلتر دوده است در حالي که نصب آن در کاميون‌ها و اتوبوس‌ها در قانون آمده و حذف آن غيرقانوني است.


حذف فيلتر دوده غيرقانوني است
اين صحبت‌ها در حالي مطرح مي‌شود که کارشناسان محيط زيست معتقدند که روزانه هفت تن ذرات معلق در هواي تهران منتشر مي‌شود که 57‌درصد آن از وسايل نقليه است که اگر اين تعداد خودروي فرسوده نوسازي شوند اين ميزان به 4.3 تن کاهش مي‌يابد، ضمن اينکه انتشار بيش از 130‌ميليون تن گاز گلخانه‌اي نيز کاهش خواهد يافت. معاون محيط زيست انساني سازمان حفاظت محيط زيست در اين رابطه گفت:

خودروها سهم زيادي در آلودگي هوا به‌ويژه در کلانشهرها دارند که در اين ميان سهم اتوبوس‌ها و کاميون‌ها 70‌درصد است از اين رو يک سري قوانين در راستاي استاندارد قطعات در اين خودروها تدوين شده که نصب فيلتر دوده يکي از آنهاست.

مسعود تجريشي با اشاره به اينکه برخي از صنايع مدعي شده‌اند که نصب فيلتر دوده حذف شود، افزود: اين کار غيرقانوني است، اينکه تحريم را بهانه کرده‌اند بايد بگويم زماني که تحريم هم نبوديم براي وسايل حمل‌و‌نقل عمومي اهتمام زيادي به خرج نداديم، مثلا بچه‌ها بايد به مدرسه و افراد سر کار بروند آنها همه نياز دارند تا از يک وسيله نقليه استفاده کنند وقتي وسيله نقليه عمومي نباشد،

بنزين ارزان باشد و فرهنگ استفاده صحيح از خودرو جا نيفتاده باشد کاري از پيش نخواهيم برد و يادآوري مناسبت‌هايي مانند روز بدون خودرو چندان تاثيرگذار نخواهد بود. البته در چند سال اخير فرهنگ زيست محيطي مردم بالا رفته و عده‌اي واقعا مي‌خواهند از حمل‌و‌نقل عمومي استفاده کنند اما مي‌بينند که جايگزيني وجود ندارد که مثلا فرزندشان را به مدرسه برسانند بنابراين مجبور به استفاده از خودروي شخصي مي‌شوند.


مگر دغدغه آلودگي هوا را نداريد
در ادامه اسماعيل کهرم، نظرات متفاوتي دارد و او معتقد است که دود اتوبوس‌ها مستقيم به چشم شهر تهران مي‌رود. اين کارشناس محيط زيست به «آرمان ملي» مي‌گويد: شهرداري و شوراي شهر تهران از يک طرف اعلام مي‌کنند که هر خودرويي بدون معاينه فني وارد خيابان شود روزانه 50 هزارتومان جريمه مي‌شود، برخي از اعضاي شوراي شهر و خودروسازان اين‌قدر دغدغه کاهش آلودگي هواي تهران را دارد و چطور اقدام به حذف فيلترهاي اتوبوس‌ها مي‌‌کند.

بنده به‌عنوان يک راننده هر وقت بحث خودروهاي دودزا به ميان مي‌آيد به ياد اتوبوس‌هاي شهري مي‌افتم که از دودزاترين خودروها در سطح شهر تهران هستند. بنابراين دغدغه‌ آنها سلامت هواي شهر نيست و بالعکس، مي‌خواهند بودجه يک بخش را در بخش ديگر هزينه کنند. از ديد بنده سلامت مردم و پاکي هواي شهر مهمتر از تکميل هر پروژه‌اي است.

او در ادامه خاطرنشان مي‌کند: سوالي که بنده از مسئولان شهري و خودروسازان دارم اين است که آيا هزينه سرمايه و تکميل خطوط مترو بايد از موضوع مهمي همچون فيلتر اتوبوس‌ها تامين شود و ما در شهر هيچ‌ هزينه اضافي در سيستم شهرداري و شهر نداريم که مي‌خواهيد فيلتر اتوبوس‌ها را برداريد. يکي از اعضاي شهر گفته که اين فيلترها کارايي ندارد، نظر شما در اين رابطه چيست، کهرم در پاسخ به اين سوال مي‌گويد:

بي‌شک اين تصميم‌هاي احساسي است، چطور زماني‌که مي‌خواستند از خارج کشور اين فيلترها را خريداري کنيد، کاري داشتند و حالا ندارد. اگر اولويت با پاکي هواي تهران است پس بايد موضوع فيلتر اتوبوس‌ها را جدي گرفت و نبايد از فيلترهاي اتوبوس‌ها که نقش مهمي در کنترل هواي تهران دارد، حذف کرد. بي‌شک با حذف اين فيلترها هواي تهران آلوده‌تر از گذشته مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.11088s, 20q