معاون سازمان بیمه سلامت مطرح کرد؛

دلیل دو نرخی بودن قیمت برخی داروهای بیماران ام اس چیست؟

۱۳۹۸/۰۷/۰۲ - ۱۰:۰۱ - کد خبر: 279716
دلیل دو نرخی بودن قیمت برخی داروهای بیماران ام اس چیست؟

سلامت نیوز:فرزین درخصوص دونرخی بودن برخی از داروهای بیماران ام اس در بازار توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کوروش فرزین معاون سازمان بیمه سلامت درباره تحت پوشش بیمه بودن دارو‌های ام اس اظهار کرد: در حال حاضر تمام دارو‌های بیماران ام اس تحت پوشش بیمه قررار دارند و هیچ گونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد.


فرزین ادامه داد: قیمت یک نوع داروی ام اس که از سوی معاونت غذاودارو تعیین و ابلاغ شده نسبت به تولید گذشته آن کمتر شده است و سازمان بیمه سلامت هم بر اساس تعهدات خود قیمت کمتر را مد نظر قرار می‌دهد.


معاون سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: در برخی از داروخانه‌ها تولید یک نوع داروی بیماری ام اس مربوط به گذشته است، به همین دلیل هزینه تمام شده و قیمت فروش آن بالاتر از سری جدید این دارو است و همین موضوع باعث اعتراض برخی از همکاران شده است.


او افزود: یک نوع داروی بیماران ام اس در داروخانه‌ها دارای دو نوع قیمت است و احتمالاً این موضوع تا حددود یک ماه و تا پایان دوره تولید دارو‌های قدیمی به طول انجامد و بیمه سلامت نیز داروی بیماران ام اس را با هر دو نوع قیمت تحت پوشش خود قرار داده است تا دارو‌های جدید در سراسر کشور توزیع شود.


فرزین بیان کرد: بیمه سلامت معمولاً داروی با قیمت پایین‌تر را تحت پوشش قرار می‌دهد و نسبت به آن تعهد بیمه‌ای دارد، اما به دلیل مصرف بیماران ام اسی از هر دو نوع دارو، سازمان بیمه سلامت داروی تولید گذشته و جدید را تحت پوشش بیمه‌ای خود قرار داده است تا مشکلی برای بیماران ایجاد نشود.


معاون سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: درخصوص برخی از دارو‌های خارجی مابه‌التفاوت قیمت ارز نیز به آن‌ها تعلق می‌گیرد تا قیمت دارو برای مصرف کننده قابل تحمل شود و این موضوع برای داروی تمام بیماران خاص صدق می‌کند. بیشتر بخوانید: آخرین جزئیات پرداخت بدهی بیمه سلامت به مراکز درمانی و داروخانه‌ها
او یادآوری کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی بیمه و هیئت دولت برخی از دارو‌های بیماران خاص که مردم نوع خارجی دارو را مصرف می‌کنند و تولید داخل دارو مد نظر نیز جزء تعهد سازمان بیمه سلامت است، ما تا سال ۱۴۰۰ دارو‌های خارجی را تحت پوشش بیمه خود قرار می‌دهیم و دیگر قیمت دارو افزایش پیدا نمی‌کند و این بدین معنی است که اگر قیمت دارو از ۱۰۰ تومان به ۲۰۰ تومان تغییر پیدا کند مردم همان قیمت اولیه را می‌دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.21647s, 20q