گلدانی که از سلامت اعضای خانه مراقبت می‌کند

۱۳۹۸/۰۷/۰۶ - ۱۵:۵۶ - کد خبر: 279940
گلدانی که از سلامت اعضای خانه مراقبت می‌کند

سلامت نیوز:محققان یک شرکت آمریکایی سرگرم ساخت گلدانی هستند که در خانه قرار می‌گیرد و وضعیت سلامتی افراد را کنترل می‌کند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، شرکت «وال مارت» سرگرم فعالیت بر روی ساخت گلدانی است که وضعیت سلامتی افراد خانه را از فاصله دور کنترل می‌کند، به این ترتیب گفته می‌شود که شرکت خرده فروشی وال مارت در حال ملحق شدن به بخش مراقبت‌های ویژه است.


این گلدان که هنوز در مراحل اولیه ساخت قرار دارد می‌تواند حرکات و عملکرد بدن را کنترل کند همچنین قادر به کنترل پیشرفت برخی از بیماری‌ها است. این گلدان دارای حسگرهایی است که با استفاده از آنها الگوهای راه رفتن را ضبط می کند.


این سیستم تشخیصی که به شکل یک گلدان ظاهر می شود، می تواند حرکات و عملکردهای بدن مانند ضربان قلب، راه رفتن و در نهایت پیشرفت برخی بیماری‌ها را کنترل کند تا از بروز نتایج منفی پیشگیری شود که می‌توانند پرهزینه باشند و یا وخیم تر و کشنده شوند.


به نظر می‌رسد که دستگاه های خانگی برای نظارت بر سلامتی افراد در آینده بسیار رایج شوند؛ اوایل سال میلادی جاری محققان از کت و پیژامه «های تک» (با فناوری بالا) رونمایی کردند که وضعیت سوزش معده، تنفس و وضعیت بدن را کنترل می‌کند. این پیژامه به زودی در دسترس قرار می گیرد.

منبع:روزنامه دیلی میل

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.24065s, 20q