"دست‌های تمیز برای همه" شعار امسال "روز جهانی شست‌وشوی دست‌ها"

۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۱ - کد خبر: 283085
"دست‌های تمیز برای همه" شعار امسال "روز جهانی شست‌وشوی دست‌ها"

سلامت نیوز:روز جهانی شست‌وشوی دست‌ها" هر ساله در تاریخ ۱۵ اکتبر مصادف با ۲۳ مهر ماه با هدف افزایش آگاهی و درک اهمیت شست‌وشوی دست‌ها با صابون به عنوان روشی آسان، مؤثر و مقرون به صرفه برای پیشگیری از بیماری‌ها و نجات جان بسیاری از مردم دنیا، گرامی داشته می‌شود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، شعار امسال "روز جهانی شست‌وشوی دست‌ها" تحت عنوان "دست‌های تمیز برای همه" انتخاب شده و یادآور آن است که به هنگام تاکید برای شست‌وشوی دست‌ها باید همه افراد را در سراسر جهان خطاب قرار دهیم.


این شعار به دنبال فشارها برای همه‌گیر و جامع بودن برنامه توسعه پایدار انتخاب شده است.
نابرابری‌ها در ارائه امکانات لازم برای شست‌وشوی دست‌ها و نیز در اجرای برنامه‌های مؤثر در زمینه ارتقای این اقدام بهداشتی می‌تواند بیش از معمول افراد را در معرض ابتلا به بیماری‌هایی قرار دهد که این امراض بر سلامت، آموزش و دستاوردهای اقتصادی این افراد تأثیرگذارند.


شستن دست با آب و صابون یکی از ساده‌ترین و مؤثرترین راه‌ها برای جلوگیری از شیوع بیماری‌ها است. با این وجود، سه میلیارد نفر در سراسر جهان هنوز فاقد امکانات اولیه شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون در خانه‌های خود هستند.


برنامه مشارکت جهانی شست‌وشوی دست‌ها برای نخستین بار در سال ۲۰۰۸ میلادی برگزار شد. این روز جهانی فرصتی برای طراحی، آزمایش و تکرار روش‌های خلاقانه جهت ترغیب مردم برای شستن دست‌های خود با صابون در مواقع بحرانی است.


بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "گلوبال‌واترز"، "روز جهانی شست‌وشوی دست‌ها" با هدف پرورش و حمایت از فرهنگ جهانی و محلی شست‌وشوی دست‌ها با صابون و توجه خاص به آن و افزایش آگاهی‌ها نسبت به این امر حیاتی، تعیین شده است.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.61435s, 20q