با جوش‌های سرسیاه بینی چه کنیم!؟

۱۳۹۸/۰۸/۰۴ - ۱۲:۳۳ - کد خبر: 283563
با جوش‌های سرسیاه بینی چه کنیم!؟

سلامت نیوز:یکی از مشکلاتی که معمولا بیشتر خانم‌ها درباره پوست صورت شان با آن مواجه هستند، جوش‌های سرسیاهی است که روی بینی‌شان ایجاد می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،ابتدا علت به وجود آمدن این جوش‌ها را بررسی می‌کنیم و در ادامه راهکارهایی برای از بین بردن و پیشگیری از به وجود آمدن آن ها پیشنهاد خواهیم کرد. علت به وجود آمدن جوش‌های سرسیاهساختار پوست به گونه‌ای است که در کنار یک فولیکول مو، غدد سباسه‌ای وجود دارد که چربی ترشح می‌کند، با ترشح این چربی و جمع شدن آن در منافذ، گرد و غبار هوا و سلول‌های مرده سطح پوست نیز با آن‌ها ترکیب و یک ماده سیاه رنگ به صورت جوش روی پوست ظاهر می‌‌شود.

اگر این جوش‌ها خارج نشود، تبدیل به جوش سرسفید و چرکی می شود و بعد از مدتی می‌ترکد. لازم است بدانید اگر از پوست صورت مراقبت نکنید و این جوش‌ها درمان نشود سبب گشاد شدن منافذ و به وجود آمدن حالت پوست پرتقالی در پوست می‌شود.

البته در بعضی مناطق مثل گونه‌ها و بینی این فرایند فقط به صورت جوش سرسیاه باقی می‌ماند. روش‌های پیشگیریبرای پیشگیری از ایجاد جوش‌های سرسیاه لازم است هر روز با یک محلول مناسب، پوست را تمیز کنید. شما می‌توانید از یک فوم شوینده یا ترکیب ژل‌های پاک کننده پوست استفاده کنید تا چربی‌ها را در خودش حل کند و سپس برای پاک شدن فوم شوینده و تنظیم ph پوست از محلول‌های تونر استفاده کنید.

همچنین اسکراب‌ها یا کرم‌های ساینده که پوست را تمیز می‌کنندو برای پیشگیری از ایجاد جوش‌های سرسیاه مناسب هستند. روش‌های درمانبرای از بین بردن جوش‌های سرسیاه می‌توانید از چسب‌های مخصوص بعد از شست و شوی صورت استفاده کنید و بعد از این که چند دقیقه چسب روی پوست شما باقی ماند آن را جدا کنید تا چربی‌ها و جوش‌ها همراه چسب جدا شود.راه حل دیگری که برای از بین بردن جوش های سرسیاه توصیه می‌شود پاک سازی صورت در مراکز مراقبت از پوست است که بهتر است به صورت دو هفته یک بار و بعد از مدتی با فاصله بیشتر و به صورت ماهانه انجام شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.95776s, 20q