انهدام شبكه بزرگ سرقت از جهانگردان به بهانه همكاری با داعش

ساخت هتل در تركیه با كف‌زنی

۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۵:۱۷ - کد خبر: 284290
ساخت هتل در تركیه با كف‌زنی

سلامت نیوز: كف زن بین‌المللی كه بعد از سفر از تركیه به ایران باندی را تشكیل داده و با جعل عنوان پلیس‌های قلابی از جهانگردان سرقت می‌كرد همراه شش عضو باندش بازداشت شد. متهم با پول‌های سرقتی هتلی بزرگ در تركیه تاسیس كرده بود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام‌جم، سرهنگ كارآگاه داود‌فرد،جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ دیروز در جمع خبرنگاران درباره فعالیت باند هفت نفره پلیس‌های قلابی گفت: از اوایل بهار امسال اتباع كشورهای عراق،سوریه،تركیه با حضوردر اداره پنجم پلیس آگاهی تهران از پلیس‌های قلابی كه بعداز بازرسی بدنی و كیف‌هایشان اموال و دلارهایشان را سرقت كرده بودند شكایت كردند. با تحقیق از این 20 شاكی معلوم شد كه سارقان با خودروهای پراید، پژو 405، پارس، 206 و هیوندای سانتافه در مسیر فرودگاه مهرآباد، بازار تهران و نقاط مركزی شهر تهران جهانگردان را به دام انداخته‌اند.سارقان مامورنما برای جلب اعتماد شاكیان به زبان آنها حرف می‌زدند، بی‌سیم و دستبند داشتند و به بهانه این‌كه آنها دلار جعلی یا قاچاق دارند و عضو گروه تروریستی داعش هستند شاكیان را در خیابان شناسایی و 1000 تا 6000 دلار از آنها سرقت می‌كردند یا تعدادی از آنها را ربوده و بعداز كف زنی دلارهایشان، رهایشان می‌كردند. در جریان تحقیقات پلیسی ماموران رد خودروی پژو 405 یكی از سارقان را كه در حوالی ناصرخسرو تردد كرده و دوربین‌های مداربسته تصویرش را ثبت كرده بودند به‌دست آوردند.
فرد تصریح كرد: در استعلام از پلاك خودرو معلوم شد مالك آن مرد 35 ساله‌ای به نام سهراب بوده كه به اتهام سرقت تحت پوشش پلیس در رامسر بازداشت بوده و با سپردن وثیقه آزادشده است. این متهم و همدستان وی كه 30 تا 60 ساله بودند تحت تعقیب قرار گرفتند و 13 آبان امسال در شمال،شمالغرب تهران و شهرستان كرج بازداشت شدند. خودروهای آنها و بخشی از اموال سرقتی نیز كشف شد. متهمان در بازجویی پلیسی به جعل عنوان پلیس، سرقت و كف زنی از شاكیان اعتراف كردندكه معلوم شد چهارنفراز آنها سابقه‌دار بوده و همه از طایفه خاصی هستند. همچنین آنها به بیش از ده‌ها فقره سرقت از اتباع خارجی و رانندگان ترانزیت در شهرهای تهران، اتوبان آزادگان، اردبیل، تبریز و آستارا و كرج نیز اعتراف كردند. ارزش اموال سرقتی تاكنون یك میلیارد و 500 میلیون تومان برآورد شده است.


می‌خواستم دومین هتلم را تاسیس کنم
45 سال دارد و به‌راحتی به 50 زبان خارجی صحبت می‌كند. صاحب یك هتل پنج ستاره در تركیه است و فرزندانش كارهای هتل را برایش انجام می‌دهند. سعید سركرده این باند است و در گفت‌وگو با جام‌جم از شگردشان گفت كه در ادامه می‌خوانید.

سابقه داری؟
به‌خاطر گذرنامه‌ام فقط چند روز در تركیه بازداشت شده و بعد آزاد شدم. كف زن بین‌المللی‌ام و تاكنون به دام نیفتاده‌ام.

چطور كف زن شدی؟
سرقت و كف زنی در خانواده مان موروثی بوده و از پدر به پسر و همین طور نسل به نسل می‌رسد و از هشت سالگی كف زن شدم.

چه شد به فكر سرمایه‌گذاری در تركیه افتادی؟
در 15 سالگی همراه خانواده‌ام برای كف زنی به تركیه رفتیم و مدتی در هتلی اقامت داشتیم . من و همسرم كه دختر مدیر هتل بود، دلباخته هم شدیم اما خانواده‌مان با ازدواجمان مخالفت كردند. طبق رسم‌مان عروس دزدی كردم. او را به تهران آوردم كه خانواده‌اش راضی به ازدواج ما شدند. بعد هم من در این كشور سرمایه‌گذاری كردم.

همسرت می‌دانست كف‌زن هستی؟
نه هنوز نمی‌داند. من به 50 زبان دنیا تسلط دارم و فكر می‌كرد برای تجارت به كشور‌های دیگر سفر می‌كنم. با پول‌های كف‌زنی هتلی بزرگ با 1100 كارمند تاسیس كردم.

وضع مالی‌ات خوب است، پس چرا به ایران بازگشتی و سرقت می‌كردی؟
بعد از 30 سال از تركیه به ایران آمدم و به كمك اقوام و آشنایان یك باند پلیس‌های قلابی را تشكیل دادم تا از جهانگردان سرقت كنیم. می‌خواستم با سرقت از جهانگردان دومین هتلم را در تركیه تاسیس كنم اما دستگیر شدم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.60173s, 18q