فوت ۲ نفر در سیرجان کرمان به خاطر بیماری آنفولانزا

۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۳:۳۷ - کد خبر: 285215
فوت ۲ نفر در سیرجان کرمان به خاطر بیماری آنفولانزا

سلامت نیوز: معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان از فوت دو نفر سیرجانی به علت احتمالی بیماری آنفولانزا H۱N۱ خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصرایران، دکتر محمد موقری پور گفت: تا کنون بیش از ۳۰۰ نفر با علت بیماری آنفولانزا در سامانه بیماری مذکور ثبت شده اند، که ۹ نفر در آی. سی. یو و تعداد دیگری هم در بخش‌های مربوطه در بیمارستان‌های سیرجان بستری شده اند.

وی افزود: یک نفر در سیرجان بر اثر بیماری آنفولانزا H۱N۱ فوت کرده است که سن بالا داشته و دارای بیماری ریوی بوده است. یک سیرجانی دیگر که با رضایت خانواده به یزد عزیمت کرده بود، نیز در بیمارستان یزد فوت کرده است.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان با اشاره بر اینکه بیماری آنفولانزا همه ساله و در همه فصول وجود داشته، اما امسال و در این فصل زودتر بروز پیدا کرده است، ادامه داد: این نوع از آنفولانزا برای افراد پرخطر نظیر افراد مسن، افراد دارای بیماری‌های ریوی، قلبی، دیابت و...، مادران باردار و افرادی که به علت بیماری دچار نقص ایمنی بدن هستند، خطرناک است و بایستی تحت نظر باشند.

موقری پور با تاکید بر رعایت بیشتر اصول بهداشتی در این فصل، اظهار کرد: دارو‌های آنفلوانزا به طور کامل در بیمارستان‌های سیرجان صرفا برای بیماران بستری توزیع شده و هیچ گونه کمبودی وجود ندارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.27198s, 19q