راههایی برای شفای کودک درون

۱۳۹۸/۰۹/۰۷ - ۱۰:۱۲ - کد خبر: 285231
راههایی برای شفای کودک درون

سلامت نیوز:کودک درون، کودک خردسالی است که در درون همه ماست. این کودک "خود" خود ماست که به ما انرژی می دهد، شور و سرزندگی ما به او مرتبط است، احساسات ما به او گره خورده و تخیل، خلاقیت، شهود و غرایز ما در پیوند با اوست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،در کتاب «99 راه برای شفای کودک درون» به قلم دکتر شهربانو قهاری، تکنیک های ساده ای پیشنهاد شده است که به کمک آن می توانید به فرایند رهاسازی و شفای کودک درون تان کمک کنید، مثل این چند نمونه: وقتی دلتان گرفت، گریه کنید، هرگز جلوی خودتان را نگیرید. گریستن نشانه انسان بودن شماست. به علاوه کودک درون تان هم آرام خواهد شد.

دفترچه یادداشت شخصی داشته باشید و احساسات خود را یادداشت کنید و هر چند وقت یک بار به آن سر بزنید.به این ترتیب شما با کودک درون تان ملاقات کرده اید. همراه با موسیقی سالم، ورزش کنید.

حرکات بدنی، کودک درون تان را به وجد می آورد و به این ترتیب شما برای بقیه روز سوخت روانی کافی خواهید داشت.

اتاق تان را آن طور که دلتان می خواهد تزیین کنید. حتی اگر برای دیگران خنده دار به نظر می رسد، چندان مهم نیست. پرده ها، رنگ دیوار و اشیا و لوازم، تابلوها و روتختی را با سلیقه خودتان انتخاب کنید.

گاهی اوقات زیر نور شمع شام بخورید و اگر موسیقی ملایمی همه پخش شود فضا رویایی تر خواهد شد. به این ترتیب کودک درون تان بیشتر لذت خواهد برد. زیر باران قدم بزنید و چتر را فراموش کنید، بگذارید خیس شوید و به یاد سال های خردسالی به کودک درون تان نشان دهید که برای او اهمیت قائل هستید. به حس ششم و شهود خود احترام بگذارید.

برای مثال اگر ته دلتان به انجام کاری راضی نیستید آن را انجام ندهید یا در تصمیم گیری ها به ته قلبتان هم نگاهی بیندازید. کودک درون تان آن جا نشسته است.

وقتی نقاشی می کشید، از تخیل خود کمک بگیرید و طرح های تخیلی بکشید و آن ها را با رنگ های دلخواه خود رنگ کنید. مطمئنا کودک درون تان در انتخاب رنگ ها به شما کمک خواهد کرد. به تماشای طلوع و غروب بنشینید و با خود بگویید: این ممکن است آخرین طلوع یا غروب خورشید باشد که به نظاره نشسته ام. وقتی زیر فشار هستید و استرس دارید به کتاب های داستان کودکان پناه ببرید.

این کار لذت بخش "کودک درون تان" را آرام خواهد ساخت.از تفریح های گذری و کوتاه غافل نشوید. مانند تاب خوردن در یک پارک یا خوردن یک فنجان چای داغ در زمستان آن هم وقتی هوس نوشیدن آن را می کنید.

هیچ چیز مانند اسب سواری و دوچرخه رانی کودک درون تان را به وجد نمی آورد، امتحان کنید. وقتی تنها هستید می توانید دور و برتان را به هم بریزید و از شلوغی و ریخت و پاش لذت ببرید. به این ترتیب کودک درون تان نیز نفس راحتی می کشد. یک جعبه یا کشوی مخصوص داشته باشید و تمام هدایا یا کارت تبریک هایی را که از دیگران گرفته اید، در آن نگهداری کنید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.19154s, 19q