نقشینه:

هوای تهران در وضعیت سالم قرار دارد/سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود

۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۰:۰۸ - کد خبر: 285871
هوای تهران در وضعیت سالم قرار دارد/سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود

سلامت نیوز:کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه وضعیت هوای تهران برای امروز و فردا در وضعیت سالم قرار دارد گفت: از اواخر وقت پنج شنبه سامانه بارشی جدیدی وارد کشور خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به شرایط جوی کشور طی روز‌های آینده، گفت: امروز در شمال شرق، مناطقی از شرق، استان‌های ساحلی خزر، استان اردبیل و ارتفاعات البرز شرقی بارش باران و وزش باد و روی نقاط سردسیر بارش برف پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه برای استان هرمزگان، جنوب استان‌های فارس، کرمان و نواحی شرقی خلیج فارس بارندگی به صورت رگبار و رعد و برق و وزش باد موقتی رخ خواهد داد، افزود: فردا و پس فردا هم در تنگه هرمز و غرب دریای عمان رگبار و رعد و برق و همچنین وزش باد شدید خواهیم داشت.

نقشینه ادامه داد: برای برخی نقاط از غرب ارتفاعات رشته کوه البرز هم فردا و پس فردا بارش‌های پراکنده‌ای رخ می‌دهد.
بیشتر بخوانید:کشور بارانی است/ هوای تهران تمیز می‌شوداین کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه پنج شنبه بارش پراکنده در شمال شرق خواهیم داشت، گفت: از اواخر وقت پنج شنبه سامانه بارشی جدیدی وارد کشور خواهد شد و روز جمعه نیمه غربی ایران را در بر می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه از بعد از ظهر جمعه علاوه بر نیمه غربی بارش‌ها به شمال شرق و شرق هم کشیده خواهد شد، افزود: در مناطق سردسیر نیز بارش برف و برای جنوب کشور همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

نقشینه با بیان اینکه برای تهران آسمان نیمه ابری پیش بینی می‌شود، تصریح کرد: احتمال وزش باد‌های شدید موقتی و بارش‌های پراکنده باران هم وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه بیشینه دمای مهرآباد امروز ۹ درجه و کمینه دمای مهرآباد ۳ درجه پیش بینی شده است، گفت: فردا هم تهران نیمه ابری است بعد از ظهر چهارشنبه افزایش ابر پیش بینی می‌شود.

نقشینه با بیان اینکه جمعه تهران بارانی خواهد بود، افزود: شاخص هوای تهران امروز و فردا در وضعیت سالم قرار دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: همدان با دمای منفی ۳ درجه خنک‌ترین و بندرعباس با دمای ۲۵ درجه گرم‌ترین مراکز استانی بوده اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.99784s, 19q