برای دفن زباله بیمارستانی همچنان با مشکل رو به رو هستیم

۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۳:۵۳ - کد خبر: 286643
برای دفن زباله بیمارستانی همچنان با مشکل رو به رو هستیم

سلامت نیوز:رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: برای دفن زباله بیمارستانی همچنان با مشکل رو به رو هستیم که امیدوارم سند جامع پسماند بتواند این مشکل را حل کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از طبنا، ناهید خداکرمی با اشاره به آخرین وضعیت پسماندهای بیمارستانی شهر تهران اظهار داشت: در این خصوص جلسات متعددی با مسئولان وزارت بهداشت، سازمان محیط زیست و شهرداری داشتیم و خوشبختانه وضعیت بهینه سازی و غیرعفونی کردن زباله‌های بیمارستانی در خود بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌ها در حال انجام است.


وی با بیان اینکه در مراکز درمانی مورد غیر معمولی در خصوص عفونی بودن پسماندها نشنیده‌ام، افزود: به مردم اطمینان می‌دهم که بیمارستان‌ها شاید یکی از بهترین مراکزی باشند که برای تفکیک زباله و غیرعفونی کردن زباله‌های بیمارستانی بر اساس معیارهای استاندارد و چارچوب مشخص کار می‌کنند.


رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری تهران با وزارت بهداشت و مراکز بیمارستانی هنوز در خصوص قیمت جمع‌آوری پسماند مشکل دارند، گفت: شهرداری برای جمع‌آوری و انتقال به محل دفع زباله سوبسید می‌دهد به همین دلیل برای دفن زباله همچنان با مشکل رو به رو هستیم که امیدوارم سند جامع پسماند بتواند این مشکل را حل کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.51858s, 18q