این مواد غذایی را نباید ۲ بار گرم کنید

۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۰:۵۹ - کد خبر: 287006
این مواد غذایی را نباید ۲ بار گرم کنید

سلامت نیوز: با گرم کردن دوباره غذا، درصدی از مواد مغذی موجود در آن از بین می‌رود و در بعضی موارد، مضراتی هم برای بدن در پی خواهد داشت.باید دانست همه مواد غذایی به حرارت دهی مجدد و دوباره گرم کردن به خوبی پاسخ نمی‌دهند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ، از جمله این غذاها می توان به موارد زیر اشاره کرد: اگر برنج پخته شده در دمای اتاق قرار داده شود، اسپورها می‌تواند در آن چند برابر شود و سم تولید کند که ممکن است موجب بروز تهوع یا اسهال شود. از طرفی حرارت دهی مجدد هم اغلب باعث خلاصی از این سموم نمی‌شود.

حرارت دهی مجدد مرغ عموما توصیه نمی‌شود، زیرا چگالی پروتئینی بیشتری نسبت به گوشت قرمز دارد و زمانی که دوباره گرم شود، پروتئین‌های آن به طور متفاوتی شکسته می‌شود ومی‌تواند موجب بروز ناراحتی معده شود.

مرغ و ماکیان هم می تواند حاوی مقدار قابل توجهی آلودگی سالمونلایی باشد، این موضوع می‌تواند با حرارت دهی مجدد در مایکروویو مشکل ساز باشد، زیرا حرارت به همه سطوح ماده غذایی یکسان نفوذ نمی‌کند وبعضی از بخش‌های غذا زودتر از دیگر بخش‌ها می‌پزد.

در این مورد به خصوص باید گوشت مرغ را مرتب بچرخانیم تا مطمئن شویم که درون و بیرون آن به خوبی حرارت دیده باشد.چنان چه قارچ پخته در یخچال به مدت کمتر از ۲۴ ساعت نگهداری شود، مشکلی برای گرم کردن دوباره در دمای پیشنهادی۷۰ درجه سانتی گراد نخواهد داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.61259s, 20q