امان از پاشنه بلندهای کشنده

۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۱:۲۷ - کد خبر: 287142
امان از پاشنه بلندهای کشنده

سلامت نیوز:وقتی برای خرید کفش وارد فروشگاهی می‌شوید، احتمالا زیبایی و مد روز بودن کفش اولین اولویت‌تان برای خرید است. رنگ، شکل، پاشنه و مدل کفش همه می‌تواند شما را برای خرید یک کفش ترغیب کند اما اگر بدانید که همین انتخاب می‌تواند سلامت پا و به عبارت دیگر جان شما را به خطر بیندازد، احتمالا کمی در برابر وسوسه خریدن کفش‌های مد روز مقاومت می‌کنید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،در این مطلب قصد داریم شما را با مضرات کفش های پاشنه بلند و لژدار آشنا کنیم.مهم‌ترین مشکلاتی که بر اثر پوشیدن کفش های پاشنه بلند بروز می‌کند، شامل موارد زیر است: پاشنه‌های بلندتر از 7 سانتی‌متر نیروی گشتاور پیچشی را روی زانوها زیادتر و با در خطر قرار گرفتن مفاصل زانوها، آن ها را مستعد ابتلا به آرتروز می‌کند. پاشنه‌های خیلی بلند باعث ایجاد فشار روی مفصل انگشت شست پا می‌شود.

از این مفصل استخوان متاتارس به استخوان نخودی ‌شکل انگشت پا می‌رسد. فشار بیش از حد به این استخوان یا اعصاب می‌تواند آن را ملتهب کند. تمام کفش‌های پاشنه بلند ممکن است به پیچ‌خوردگی مچ پا منجر شود.

شایع‌ترین نوع آن پیچ‌خوردگی به بیرون است که موجب رگ به رگ شدن شدید رباط پا می‌شود. خطر ابتلا به آرتروز با پیچ خوردگی شدید پا افزایش می‌یابد. شاید برخی خانم‌ها تصور می‌کنند کفش‌های پاشنه‌داری که لژ دارد، می‌تواند آن ها را از آسیب مصون نگه دارد در حالی‌که این باور نادرست است و در صورتی که لژ به درستی بین پاشنه و پنجه تقسیم نشده باشد، می‌تواند به آسیب منجر شود.

خانم‌ها باید این مسئله را بدانند که کفش‌های پاشنه‌دار هر قدر هم راحت و از کیفیت بالایی برخوردار باشد، بدون ضرر نیست. خانم‌ها تا جای ممکن نباید کفش پاشنه بلند بپوشند و اگر هم اصرار به انجام این کار دارند، باید دفعات پوشیدن آن را بسیار محدود کنند.

نکات زیر باعث می شود مضرات کفش پاشنه بلند کاهش یابد

برای این که مانع از پیچ خوردن قوزک پایتان شوید سعی کنید کفش پاشنه بلندی را که با بند دور قوزک پا بسته می شود انتخاب کنید تا به قوزک پای شما وصل شود.قبل از این که کفش پاشنه بلندتان را بپوشید از یک کفی استفاده کنید تا فشار کمتری به پاهایتان وارد شود.منابع: دکتر سلام، از من بپرس، رکنا

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
17.35258s, 19q