در همایش روز پرستار مطرح شد؛

وعده وزیر به پرستاران/ معوقه بیش از ۳ ماه نخواهیم داشت

۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ۱۰:۵۶ - کد خبر: 287207
وعده وزیر به پرستاران/ معوقه بیش از ۳ ماه نخواهیم داشت

سلامت نیوز:وزیر بهداشت، با اشاره به معوقات پرستاری، گفت: تلاش می کنیم بعد از این، بیش از سه ماه معوقه پرستاری نداشته باشیم.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، سعید نمکی، روز پنج شنبه در همایش روز پرستار در برج میلاد تهران، افزود: وقتی بنده وزارت بهداشت را تحویل گرفتم، ۲۰ هزار میلیارد تومان مطالبات معوق از دو سازمان بیمه‌ای و دولت داشتیم.


وی با عنوان این مطلب که شرمنده پرستاران هشتیم، گفت: در بازدیدهای استانی، با این موضوع مواجه می‌شدم که معوقات پرستاری بیش از یک سال و نیم پرداخت نشده است که تصمیم گرفتیم اصلاحاتی در این وضعیت ایجاد کنیم.
نمکی با تاکید بر پیگیری مطالبات معوق پرستاری، افزود: خوشبختانه با تلاش‌هایی که صورت گرفت، توانستیم قسمتی از این مطالبات را پرداخت کنیم و تا پایان سال نیز پرداخت مطالبات را خواهیم داشت.


وزیر بهداشت ادامه داد: تلاش می‌کنیم بعد از این معوقات پرستاری بیش از سه ماه نشود.
نمکی با خطاب قرار دادن معاون اول رئیس جمهور، گفت: ما مطمئن هستیم که پرستاران این پدیده را به حساب ما نمی‌گذارند.
وزیر بهداشت با انتقاد شدید از طرح قاصدک، افزود: بنده از اول هم به این طرح بی ربط قاصدک اعتراض داشتم، چون نه منطقی بود و نه عدالت بین رشته‌ای را تأمین می‌کرد.


وی گفت: طرح جایگزین آن را آماده کرده ایم و قبل از پایان سال، سامانه آن مستقر خواهد شد.
نمکی با عنوان این مطلب که پرستار باید شخصیت مستقل در نظام سلامت داشته باشد، افزود: در هویت بخشی به عنصر ارزنده نظام سلامت کشور دریغ نخواهیم کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.55703s, 19q