عوامل ایجاد لک های پوستی را بشناسید

۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۱:۴۴ - کد خبر: 287765
عوامل ایجاد لک های پوستی را بشناسید

سلامت نیوز:عوامل زیادی از جمله اشعه فرا بنفش،بالا رفتن سن، بیماری های مزمن کلیه و کبد، جای آکنه، بارداری، بیماری های پوستی اگزما ودرماتیت، کمبود ویتامین و بیماری های دستگاه گوارش می تواند باعث ایجاد لک های پوستی شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،متاسفانه لک های پوستی به راحتی از بین نمی رود اما راهکارهایی برای کم رنگ شدن و از بین رفتن آن ها وجود دارد :قبل استفاده ازمحصولات ابتدا پوست خود را بررسی کنید که به محصول حساسیت نداشته باشید برای این کار مقداری از مواد را روی پوست دست خود امتحان کنید بعد از یک روز اگر واکنش نشان نداد، می توانید از آن استفاده کنید.

قبل از شروع، مقداری نمک نرم یا شکر با روغن مخلوط کنید و این اسکراپ را به آرامی روی پوست خود با حرکات دورانی دست بمالید.(اسکراپ در اطراف چشم استفاده نشود) سپس با آب گرم بشویید.

چند پیشنهاد لیمو

آب لیمو بهترین ماده برای روشن شدن، پاک سازی و ضد عفونی پوست شماست. فقط مراقب باشید که پوستتان به مرکبات حساسیت نداشته باشد. آب لیمو را با خامه ترش یا عسل مخلوط کنید و مستقیم روی پوست بمالید بعد از 10دقیقه صورت خود را بشویید.

جوش شیرین

جوش شیرین یکی دیگر ازموادی است که می توانید آن را با آب لیمو مخلوط کنید و به پوست خود بمالید.

پیاز

پیازحاوی گوگرد و ویتامینc است که به بازسازی پوست، رهایی از لک های پوست، برطرف کردن چروک ها و مقابله با آکنه و دیگر عیوب پوستی کمک می کند. آب پیاز قرمز را روی نواحی مد نظر قرار دهید و بعد از 10 دقیقه با آب خنک بشویید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.98554s, 21q