پیشنهادهایی برای سلامت قلب در فصل زمستان

۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۰:۴۱ - کد خبر: 287939
پیشنهادهایی برای سلامت قلب در فصل زمستان

سلامت نیوز:حفظ سلامت قلب برای لذت بردن از یک زندگی طولانی و سالم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مراقبت از این اندام در فصل زمستان اهمیت بیشتری دارد، زیرا خطر حملات قلبی طی ماه های سرد افزایش می یابد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،یکی از موادی که برای سلامت قلب توصیه می شود .آنزیم کیو است که در تمام سلول های بدن به ویژه در قلب، کبد، کلیه و لوزالمعده از اسید آمینه تیروزین ساخته می شود و نقش مهمی در تولید انرژی داخل سلولی آن ها دارد. برای سنتز این ماده در بدن به چندین کوفاکتور از جمله ویتامین های B12, B6, B2، اسید فولیک ، نیاسینپانتوتنیک اسید و ویتامین C نیاز است. توانایی تولید کوآنزیم Q10 در بدن با افزایش سن کاهش می یابد.

جذب کوآنزیم Q10 موجود در غذا (یا مکمل ها) از روده باریک و تحت تاثیر حضور غذا انجام می شود، یعنی با معده خالی، کمتر و به همراه غذای چرب، بیشتر جذب می شود.به گزارش عصر ایران، منیزیم هم یکی از مواد معدنی است که به سلامت قلب کمک می کند.

نتایج یک بررسی که شامل چندین مطالعه است نشان می دهد که از سطوح پایین منیزیم می توان به عنوان یک پیش بینی کننده خوب برای بیماری قلبی استفاده کرد.در حقیقت، سطوح پایین منیزیم با موارد زیر پیوند خورده است:فشار خون بالا، کلسترول زیاد، سخت شدن سرخرگ ها و تشکیل پلاک در سرخرگ ها.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload