عارضه «حلقه پیری» را می شناسید؟

۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۷:۳۵ - کد خبر: 288580
عارضه «حلقه پیری» را می شناسید؟

سلامت نیوز:حلقه پیری، حلقه‌ای سفید یا قهوه ای رنگ است که به شکل نیم دایره یا دایره کامل دور قرنیه ایجاد می‌شود.افراد با بالا رفتن سن، ممکن است به عارضه حلقه پیری چشم مبتلا ‌شوند اما عارضه حلقه پیری درجوانان می‌تواند خطرناک‌تر ازافراد میان سال باشد زیرا در پیری به دلیل کهولت سن ایجادمی شود وهیچ خطری ندارد اما درجوانی مشکلات بسیاری را برای آنان ایجاد خواهد کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،شاید تاکنون تجربه کرده اید که تمرکز روی یک شیء که فاصله زیادی با شما دارد، مشکل است یا وقتی به تازگی وارد اتاق تاریک می‌شوید دیدن اشیا درابتدا برایتان چقدر سخت است.

عارضه حلقه پیری ممکن است دراین حالت مشکل ایجاد کند.

علت بروز حلقه پیری

حلقه پیری، بیماری نیست بلکه در اثر رسوب چربی در عروق اطراف قرنیه ظاهر می‌شود . این حلقه ممکن است به دلیل کم رنگ بودن اصلا دیده نشود وبا گذشت زمان حلقه کامل شود و به ضخامت یک میلی متر برسد البته چربی‌ها هیچ گاه به سمت مرکز قرنیه چشم حرکت نمی‌کند.ایجاد این حلقه در افراد کمتر از ۴۰ سال نشان دهنده افزایش کلسترول و چربی خون است.

پیامدهای عارضه حلقه پیری

اگراین عارضه درسنین بالای ۷۰ سال دیده شود با خود، بیماری خاصی را به همراه نخواهد داشت و در سنین جوان‌تر در ابتدا نشان دهنده بروز بیماری خطرناکی نیست اما با گذشت زمان، ممکن است فرد دچارعارضه‌ قلبی- عروقی، فشار خون و مشکلات کلیوی شود و حتی درشرایط استثنایی به مرگ بینجامد این در حالی است که تاکنون درمانی برای حلقه پیری کشف نشده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.87207s, 20q