سرقت ۵ میلیارد تومانی از خانه مرد عتیقه فروش

۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۴:۱۲ - کد خبر: 288902
سرقت ۵ میلیارد تومانی از خانه مرد عتیقه فروش

سلامت نیوز: مجرم سابقه‌دار که با دستبرد به خانه مرد عتیقه فروش اشیای قدیمی به ارزش ۵‌میلیارد تومان را سرقت کرده‌بود با رد‌یابی یکی از اموال دزدی در سایت مجازی شناسایی و بازداشت شد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از جوان آنلاین، شامگاه دوم دی‌ماه امسال بود که مردی با مرکز فوریت‌های پلیس‌۱۱۰ تماس گرفت و گزارش یک سرقت را اعلام کرد. لحظاتی بعد از اعلام گزارش بود که تیمی از مأموران کلانتری‌۱۱۰ شهدا در محل حاضر شدند. شاکی گفت: لحظاتی قبل که وارد خانه شدم دیدم که عتیقه‌هایی که در خانه داشتم سرقت شده‌است. وقتی پرونده به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه‌۱۵ برای بررسی بیشتر به اداره‌۱۷ پلیس‌آگاهی فرستاده‌شد، شاکی جزئیات بیشتری از ماجرا را شرح داد. او گفت: من صاحب یک مغازه عتیقه‌فروشی هستم. چندی قبل مغازه‌ام را جمع کردم و عتیقه‌هایم را به خانه آوردم.

شاکی با حضور در اداره هفدهم به کارآگاهان گفت: شغل من فروش وسایل و اجناس قدیمی است و به تازگی مغازه‌ام را جمع کرده‌ام و به همین دلیل تعداد زیادی از این اجناس را به منزلم انتقال دادم. ساعت‌۱۱ شب وقتی از مهمانی شب یلدا برگشتیم، دیدیم که در خانه تخریب شده است. وارد که شدیم دیدیم همه عتیقه‌ها که ۵ میلیارد تومان قیمت داشت سرقت شده است.

با حضور کارآگاهان پلیس در محل و بررسی دوربین‌های مداربسته مشخص شد که سارق مردی است که با یک خودروی وانت بدون پلاک در محل حاضر شده و بعد از سرقت متواری شده است.

در حالی که بررسی‌ها در جریان بود شاکی به کارآگاهان پلیس خبر داد که یکی از اشیای سرقت شده‌اش را در یکی از سایت‌های فروش کالا دیده است. او گفت: یکی از اموال سرقت شده‌ام سماوری با روکش طلا بود که قیمت زیادی هم داشت و امروز هنگام بررسی سایت‌فروش کالا متوجه شدم که سارق آن را برای فروش آگهی کرده‌است. با اطلاعاتی که شاکی در اختیار پلیس گذاشت مأموران راهی محل کسب فروشنده که یک سمساری بود شده و او را بازداشت و مقدار زیادی از اموال سرقت شده را هم کشف کردند.

مرد سمسار، اما گفت که از سرقتی بودن این اموال خبر نداشته و آن‌ها را از مردی ۴۰‌ساله به نام رضا در خیابان نظام‌آباد خریده است. با اطلاعاتی که او در اختیار پلیس گذاشت مأموران پلیس در این باره تحقیق کردند و فهمیدند که رضا از مجرمان سابقه‌دار در زمینه سرقت از منازل است که قبلاً به اتهام جرائم مختلف بازداشت شده و به زندان افتاده بود. وقتی مأموران پلیس راهی مخفیگاه رضا شدند، فهمیدند که او از محل متواری شده است. کارآگاهان سرانجام موفق شدند، آخرین مخفیگاه رضا را شناسایی و ششم بهمن ماه او را بازداشت کنند.

رضا در بازجویی‌ها به سرقت از خانه مرد عتیقه‌فروش اعتراف کرد و گفت: من ارزش واقعی کالا‌های عتیقه را نمی‌دانستم و همه اموالی که سرقت کرده‌بودم را به قیمت پایینی به یک سمساری فروختم.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت گفت: تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر متهم در اداره‌۱۷ پلیس‌آگاهی تهران جریان دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.92799s, 19q