کارشناس سازمان هواشناسی در گفت وگو با میزان مطرح کرد

پیش بینی کاهش ۸ الی ۱۵ درجه‌ای دما در کشور از امروز/احتمال آغاز بارش‌های پراکنده در تهران

۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۰۹:۴۲ - کد خبر: 289006
پیش بینی کاهش ۸ الی ۱۵ درجه‌ای دما در کشور از امروز/احتمال آغاز بارش‌های پراکنده در تهران

سلامت نیوز:کارشناس سازمان هواشناسی از کاهش نسبی دما در اکثر مناطق کشور خبر داد و گفت: از امروز ۸ تا ۱۵ درجه دمای هوا سردتر می‌شود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به شرایط جوی کشور طی روز‌های آینده گفت: امروز در سواحل دریای خزر، شمال غرب و غرب و همچنین ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان و ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش برف و باران و گاهی وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: برای بخش‌هایی از استان‌های جنوبی کشور از جمله فارس، کرمان، بوشهر و هرمزگان در برخی ساعات رگبار و رعد و برق پراکنده پیش بینی شده که گاهی با وزش باد شدید همراه خواهد بود.

رفیعی با بیان اینکه امروز پدیده گرد و خاک با توجه به اینکه بر روی کشور عراق تشکیل شده حرکت به سمت مرز‌های ایران را آغاز کرده است، تصریح کرد: این پدیده به سمت مرز‌های ایران در حرکت بوده و در بخش‌هایی از جنوب غرب و غرب قابل پیش بینی است.

کارشناس سازمان هواشناسی با تاکید بر اینکه فردا بارش برف و باران و همچنین وزش باد برای سواحل دریای خزر، شمال غرب و نقاطی از غرب کشور پیش بینی می‌شود، گفت: در اواخر وقت فردا از شدت بارش‌ها در مناطق غربی کاسته و به سمت شرق کشور کشیده خواهد شد.

وی با بیان اینکه در اواخر وقت فردا مناطق جنوب کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی رگبار و رعد و برق شدید و گاهی گرد و خاک خواهند داشت، تصریح کرد: برای روز سه شنبه سواحل خزر همین طور بخش‌هایی از شمال غرب از جمله استان خراسان رضوی، سمنان، زنجان، تهران، قم، مرکزی و لرستان ادامه بارش‌ها را خواهند داشت.

رفیعی ادامه داد: برای روز سه شنبه برای بیشتر مناطق کشور در اواخر وقت از شدت بارش‌ها کاسته خواهد شد که بارش‌ها به شکل باران و برف خواهد بود.
بیشتر بخوانید:تقاضای غیر واقعی برای خرید ماسک شکل گرفته است/کمبود نداریم عرضه ماسک با مدیریت انجام می شودوی با بیان اینکه از سه شنبه وزش باد شدید در بسیاری از استان‌های کشور پیش بینی می‌شود، گفت: امروز در استان‌های تهران، سمنان، قم، مرکزی و کرمان وزش باد شدید را تجربه خواهند کرد.

رفیعی ادامه داد: از امروز تا پایان هفته دمای هوا در اکثر مناطق کشور بین ۸ تا ۱۵ درجه کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه امروز دریای خزر مواج خواهد بود، گفت: تهران نیز امروز نیمه ابری و گاهی وزش باد شدید به همراه بارش‌های پراکنده خواهد داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: ساری با دمای ۳۱ درجه گرم‌ترین و ارومیه با دمای منفی ۳ درجه سردترین مراکز استانی بوده اند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.74961s, 21q