شاخص قندی بالا یا پایین، کدام بهتر است؟

۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۱:۳۴ - کد خبر: 289022
شاخص قندی بالا یا پایین، کدام بهتر است؟

سلامت نیوز:یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: در صورتی که فیبر و سبوس مواد غذایی زیاد باشد نمایه کمتری خواهد داشت و سیر کننده‌تر خواهد بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،محمد تقی انوشه متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه منظور از نمایه قند خون توانایی هر غذا در افزایش قند خون است، اظهار کرد: قند‌های ساده (شکر، آبمیوه، مربا و عسل) و غلات تصفیه شده مانند: نان سفید و ماکارونی نمایه گلیسمی بالایی دارند؛ یعنی به سرعت قند خون را بالا می‌برند و حس خیلی خوشایندی ایجاد می‌کنند، ولی به همان سرعت هم افت قند را در افراد ایجاد کرده و باعث می‌شوند فرد احساس گرسنگی کند.


او افزود: افراد اگر تمایل دارند در طول روز کمتر احساس گرسنگی کنند باید مواد غذایی با نمایه کمتر مانند: سبزیجات و غلات کامل را انتخاب کنند. همچنین هر میزان که مواد غذایی فیبر و سبوس بیشتری داشته باشد نمایه کمتری خواهد داشت و سیر کننده‌تر خواهد بود.


کدام صبحانه سیر کنندگی بیشتری دارد؟

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: افراد برای اینکه بتوانند در طول روز فعالیت بیشتری داشته باشند و در پی آن کمتر احسا س گرسنگی کنند، می‌توانند در وعده صبحانه از نان لواش، پنیر، گردو، خیار و گوجه به همراه چای مصرف کنند. همچنین مصرف نان لواش، تخم مرغ، زیره، چای و یک قاشق مربا خوری عسل صبحانه کامل و مفیدی است.


او ادامه داد: مصرف خیار و گوجه در وعده صبحانه باعث پایین آمدن نمایه گلیسمی کل صبحانه می‌شود و مدت طولانی تری انسولین فرد بالا می‌ماند.
شاخص قند خونانوشه ادامه داد: عسل دارای نمایه گلیسمی فوق العاده بالایی است و باعث می‌شود افت قند خون شدیدی در افراد به وجد آید؛ در نتیجه افراد نباید در مصرف آن زیاده روی نکنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.11411s, 20q