هیاتی با نظارت WHO شیوع کروناویروس را بررسی می‌کند

۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۰:۵۸ - کد خبر: 289306
هیاتی با نظارت WHO شیوع کروناویروس را بررسی می‌کند

سلامت نیوز:هیاتی با نظارت سازمان جهانی بهداشت (WHO) به چین اعزام می‌شود تا تحقیقات در مورد شیوع کروناویروس جدید را آغاز کند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در هفته جاری هیاتی از کارشناسان با نظارت سازمان جهانی بهداشت کار خود را در مورد شیوع کروناویروس در چین آغاز می‌کنند و بر این موضوع تمرکز خواهند داشت که چگونه کروناویروس جدید عامل بیماری کووید-۱۹ گسترش پیدا کرده و شدت بیماری به چه صورت است.


این تیم کارشناسی متشکل از ۱۲ عضو بین المللی و ۱۲ همتای چینی است که به دنبال دستیابی به جزئیات بیشتری درباره چگونگی، زمان و مکان آلوده شدن بیش از ۱۷۰۰ کادر درمانی چین به کروناویروس جدید هستند.


«تدروس آدهانوم قبریسوس» دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در این باره گفت: هدف از این ماموریت مشترک، آگاهی یافتن از گام‌های بعدی در واکنش به بیماری کووید-۱۹ (نام برگزیده از سوی کارشناسان این سازمان برای عفونت حاصل از کروناویروس جدید) و آماده سازیِ چین و جهان در برابر این بیماریست. همچنین لازم است به درک درست از نحوه انتقال این ویروس، شدت بیماری و تاثیر اقدامات واکنشی مداوم، توجه ویژه‌ای شود.


به گزارش خبرگزاری رویترز، دکتر «مایک راین»، مدیر اجرایی برنامه‌های اضطراری این سازمان نیز اظهار کرد که تصور می‌شود در میان این تیم تحقیقاتی، مسئولانی از حوزه سلامت در آمریکا نیز حضور داشته باشند هرچند جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نشده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.7189s, 18q