خوراکی‌هایی که بوی سیر را از بین می‌برد

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۷:۱۹ - کد خبر: 289377
خوراکی‌هایی که بوی سیر را از بین می‌برد

سلامت نیوز:به عقیده متخصصان آمریکایی خوردنی‌هایی، چون سیب، آب لیمو و نعناع در از بین بردن بوی نامطبوع سیر موثر است. همچنین مصرف چای سبز، جعفری و اسفناج می‌تواند به از بین بردن بوی سیر کمک کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ، یکی از ترکیب‌های موجود در سیر موسوم به «allyl methyl sulphide» یا AMS در زمان هضم تجزیه نمی‌شود و به همین دلیل از طریق تنفس و عرق کردن از بدن خارج می‌شود.در این بررسی از تعدادی شرکت کننده درخواست شد مقداری سیرخام مصرف کنند و سپس میزان چهار ترکیب در سیر را که ایجاد کننده بوی نامطبوع در این ماده خوراکی است در تنفس این افراد اندازه گیری شد.

سپس از آنان درخواست شد از مواد خوراکی مختلفی که تصور می‌شود قابلیت دارند بوی نامطبوع سیر را از بین ببرند، مصرف کنند تا تاثیر آن‌ها ارزیابی شود. از میان تمام مواد خوراکی مصرفی، سیب خام بیش از دیگر گزینه‌ها در کاهش بوی نامطبوع سیر موثر بوده است.

پروفسور «شریل بارینگر» از دانشگاه اوهایو در این باره می گوید : سیب با خنثی کردن بوی آنزیم‌ها در سیر، این تاثیر مفید را دارد. در حقیقت مواد خوراکی حاوی ترکیب‌هایی موسوم به «پلی‌فنول»‌ها مواد ایجادکننده طعم تند و بد را در سیر خنثی می‌کنند. همچنین اسیدی بودن آب لیمو بر روند خنثی کردن بوی سیر موثر است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.94208s, 19q