کروناویروس همچنان پشت مرزهای ایران/ کمک به افغانستان برای بیماریابی

۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۷:۲۳ - کد خبر: 289468
کروناویروس همچنان پشت مرزهای ایران/ کمک به افغانستان برای بیماریابی

سلامت نیوز:معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بر خلاف تمامی شایعات و مطالب نادرست منتشر شده در برخی شبکه‌های اجتماعی تاکنون موردی از ابتلا به کرونا ویروس در کشور مشاهده نشده است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی در جلسه کارگروه ساماندهی، هماهنگی و کنترل بیماری‌های کارویژه مرز، بخش زیادی از موفقیت ایران در کنترل کرونا ویروس را ناشی از تجارب برگزاری مراسم‌هایی همچون اربعین حسینی، حج، راهیان نور و پیشگیری فراگیر از بیماری‌ها در سیل ابتدای سال جاری که به موجب آن ۲۶ استان کشور درگیر شدند،‌ دانست و گفت: تاکنون نتایج آزمایش تمام مواردی که به عنوان مشکوک از طرف مراکز درمانی به آزمایشگاه منتخب ارسال شده بودند، منفی بوده است.


وی ادامه داد: البته کروناویروس جدید که سازمان بهداشت جهانی آن را کوید ۲۰۱۹ (COVID ۱۹) نام‌گذاری کرده یک بیماری تنفسی است و نمی‌توان برای شیوع آن مرزی قائل شد.


معاون بهداشت وزارت بهداشت در خصوص دانشجویان ایرانی که از شهر ووهان چین به کشور بازگشتند، گفت: دانشجویان ایرانی وارد شده از ووهان چین دو هفته در قرنطینه بودند که پس از انجام آزمایش‌های لازم و اتمام زمان قرنطینه، کارت سلامت برایشان صادر و آن‌ها را ترخیص کردیم. این دانشجویان طبق پروتکل جهانی دو هفته در قرنطینه بودند و خوشبختانه همگی سالم هستند.


وی در ادامه مجهز شدن تمام فرودگاه‌های بین‌المللی مانند فرودگاه امام خمینی(ره) به دوربین حرارتی را ضروری دانست و تصریح کرد: این دوربین‌ها در مرزهای هرمزگان، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان ، گیلان، خراسان ، کردستان و استان های آذربایجان شرقی و غربی باید نصب شوند که این کار در حال انجام است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، به درخواست کشور افغانستان برای تشخیص و بیماریابی کرونا اشاره کرد و گفت: به این درخواست پاسخ مثبت داده شده است و به آن‌ها آموزش خواهیم داد.


وی با اشاره به اینکه کروناویروس، ۲۹ کشور و بیش از ۶۰ هزار نفر را در دنیا درگیر کرده است، گفت: البته در منطقه امرو (مدیترانه شرقی) فعلا تنها دو کشور مصر و امارات درگیر این بیماری شده‌اند.


در ادامه این جلسه اعضای شرکت کننده درباره اقدامات وزارتخانه‌ها و سازمان‌های خود برای همکاری به منظور پیشگیری از کروناویروس مطالبی را بیان کردند.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.03855s, 20q