کارشناس هواشناسی تشریح کرد

آخر هفته در کدام استان های کشور برف می‌بارد؟

۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۰:۰۹ - کد خبر: 289487
آخر هفته در کدام استان های کشور برف می‌بارد؟

سلامت نیوز:کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح وضعیت جوی کشور طی روز‌های آینده پرداخت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی ، با اشاره به وضعیت جوی کشور طی روز‌های آینده گفت: امروز با ورود سامانه بارشی در نوار غربی دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی بارش برف و باران پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه برای برخی مناطق جنوب غرب بارش به صورت رگبار، رعد و برق و همراه با وزش باد شدید پیش بینی می‌شود، افزود: برای دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، البرز، سمنان، قزوین و تهران نیز بارش‌های پراکنده مورد انتظار است.

گودرزی با تاکید بر اینکه فردا سامانه بارشی در سراسر کشور تقویت می‌شود، تصریح کرد: این سامانه از فردا بعد از ظهر نیمه غربی، دامنه و ارتفاعات البرز، بخش‌هایی از مرکز، سواحل دریای خزر را نیز در بر می‌گیرد.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه پنج شنبه و جمعه برای شرق و حنوب شرق کشور وزش باد‌های شدید توام با گرد و خاک پیش بینی می‌شود، گفت: شدت بارش‌ها در استان لرستان، ارتفاعات البرز در استان‌های تهران، قزوین، ارتفاعات شمال شرق خوزستان، همدان و زنجان و همچنین آب گرفتگی، لغزنگی جاده‌های کوهستانی و کاهش دید و معابر شهری مورد انتظار است.

وی ادامه داد: جمعه بارش‌ها محدود به دامنه‌های شرقی البرز شده و پس از آن نیز خارج می‌شود.

گودرزی با بیان اینکه آسمان تهران نیمه ابری و همراه با غبار صبحگاهی پیش بینی می‌شود، تصریح کرد: برای ارتفاعات تهران بارش پراکنده برای فردا پیش بینی می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
19.34339s, 20q