هوای تهران همچنان آلوده است

۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۴۴ - کد خبر: 289510
هوای تهران همچنان آلوده است

سلامت نیوز:کیفیت هوای تهران امروز چهارشنبه برای دومین روز متوالی از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون روی شاخص لحظه‌ای ۱۰۴ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا؛ همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز روی شاخص ۱۲۲ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس (بیماران قلبی و ریوی، کودکان، سالمندان و زنان باردار) قرار داشت.


در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۲ و منواکسید کربن با شاخص ۲۸ بوده است.
ایستگاه‌های پارک قائم (منطقه۱۸) با شاخص ۱۵۴، دانشگاه علم و صنعت (منطقه۴) با شاخص ۱۵۲ و پارک شکوفه (منطقه ۱۴) با شاخص ۱۵۰ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بیشترین آلایندگی را در سطح تهران نشان می دهد.


ایستگاه‌های مسعودیه (منطقه ۱۵) با شاخص ۷۳، ستاد بحران (منطقه ۷) با شاخص ۸۵ واقدسیه (منطقه۱) با شاخص ۸۷ در همین مدت دارای کمترین آلایندگی بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.


امسال ۲۷ روز هوای پاک، ۲۲۸ روز هوای قابل قبول، ۷۵ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس(بیماران قلبی و ریوی، کودکان، سالمندان و زنان باردار) و پنج روز هوای ناسالم برای همه افراد به ثبت رسیده است.


بر اساس آیین نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۲ قانون هوای پاک، از ۲۳ دی امسال واژه «قابل قبول» جایگزین عبارت «سالم» در سایت شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.5171s, 20q