تعداد نهایی مصدومان ۲ زلزله خوی به ۱۰۴ نفر رسید

۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۱:۵۸ - کد خبر: 289752
تعداد نهایی مصدومان ۲ زلزله خوی به ۱۰۴ نفر رسید

سلامت نیوز: رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خوی گفت: تعداد نهایی مصدومان ۲ زلزله روز گذشته در این شهرستان به ۱۰۴ نفر رسید.

به گزارش سلامت نیوز، فاطمه مقدم در گفت‌وگو با ایرنا افزود: ۸۵ نفر از این تعداد به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شدند و ۱۹ نفر از آنان بستری هستند.
وی با تاکید بر اینکه بخش اورژانس بیمارستان «قمربنی هاشم» بیشتر این مصدومان را پذیرش کرد، اظهار داشت: بیشترین مصدومیت ناشی از شکستگی استخوان بوده‌است.

لازم به ذکر است، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر ساعت ۹:۲۲ صبح روز گذشته، یکشنبه حوالی شهر قطور خوی در شمال آذربایجان‌غربی را لرزاند و علاوه بر مصدومیت اهالی موجب تلف شدن صدها راس دام و تخریب ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی منازل در ۴۳ روستای شهرستان‌های سلماس و خوی شد.
مسوولان آذربایجان‌غربی پس از این زلزله در منطقه حضور یافتند و امدادرسانی و توزیع چادر و اقلام امدادی قبل از تاریکی هوا در بیشتر مناطق انجام شد اما در ساعت ۱۹:۳۰ زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ «زرآباد» خوی را لرزاند و بار دیگر امدادگران به این منطقه اعزام شدند.
اگرچه زلزله «زرآباد» به دلیل آنکه در عمق ۲۸ کیلومتری زمین به وقوع پیوست، خسارت گسترده‌ای نداشت اما همین زمین‌لرزه نیز تعدادی از مردم را راهی بیمارستان کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.03606s, 20q