فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ارشد پزشکی

۱۳۹۸/۱۲/۰۹ - ۱۲:۴۴ - کد خبر: 289950
فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ارشد پزشکی

سلامت نیوز: مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ١٣٩٩ گروه پزشکی فردا ۱۰ اسفند به پایان می‌رسد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون کارشناسی ارشد سال ١٣٩٩ گروه پزشکی از ۲۸ بهمن ماه آغاز شده است و مهلت ثبت نام تا ساعت ۱۰ صبح ۱۰ اسفند ۹۸ ادامه دارد.

مرکزسنجش آموزش پزشکی کشور در اطلاعیه‌ای جدید شرایط کسب حد نصاب لازم و موارد موجود در روند ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ١٣٩٩ را اعلام کرد.

بر اساس مصوبه سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی ۳۰ آذر ۹۸ در آزمون کارشناسی ارشد سال ١٣٩٩ حد نصاب نمره علمی در هر رشته گرایش در تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی، هیچ داوطلبی با نمره علمی کمتر از صفر (نمره علمی حاصل از نمرات خام تراز شده) پذیرش نخواهد شد و حد نصاب نمره علمی بزرگ‌تر از صفر در نظر گرفته خواهد شد.

برای سال ١۴٠٠ در هر رشته گرایش در تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی، هیچ داوطلبی با نمره علمی کمتر از پنج (نمره علمی حاصل از نمرات خام تراز شده) پذیرش نخواهد شد و حد نصاب نمره علمی حداقل ۵ با رعایت حد نصاب قانونی سهمیه‌ها در نظر گرفته خواهد شد.

برای شروع ثبت نام، پرداخت هزینه رشته اول الزامی است و در صورتی که داوطلب متقاضی شرکت در دو رشته امتحانی باشد، باید علاوه بر پرداخت هزینه رشته اول، هزینه رشته دوم را نیز پرداخت کند.

در فرم ثبت نام، رشته اول که تحت عنوان گروه امتحانی رشته ۱ مشخص شده یعنی یکی از ۴ گروه جدول شماره ٢ دفترچه باید انتخاب شود. با انتخاب گروه، در گزینه بعدی رشته امتحانی ۱ فعال می‌شود که یکی از رشته یا مجموعه امتحانی آن گروه است و باید یکی از رشته یا مجموعه موجود در آن گروه را انتخاب کرد.

در صورتیکه فرد هزینه ۲ رشته را پرداخت کند گروه امتحانی رشته ٢ فعال می‌شود که مراحل آن به همان روش گروه قبلی است با این تفاوت که ٣ گروه باقی مانده نمایش داده می‌شود و در رشته امتحانی ٢ زیر مجموعه هر یک نمایش داده می‌شود. در صورت نیاز به ویرایش این امکان وجود دارد که ابتدا گروه تصحیح شود و سپس رشته یا مجموعه.

در صورت وجود مشکل در مورد هزینه ثبت نام یا روند ثبت نام، یا وجود خطا در ثبت نهایی داوطلب درخواست خود را صرفاً از طریق سامانه http://sanjeshp.ir اعلام کند.

شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون درج شده است. ثبت نام آزمون فقط بصورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی http:// sanjeshp.ir صورت می‌پذیرد و مدارک مورد نیاز باید به صورت اینترنتی بارگذاری شود.

آزمون کارشناسی ارشد سال ٩٩ در کلیه رشته‌ها (به جز رشته مددکاری اجتماعی) به صورت یک مرحله‌ای برگزار خواهد شد.

هزینه ثبت نام برای هر گروه امتحانی مبلغ ۴۵۰ هزار ریال (۴۵ هزار تومان) به همراه ۶ هزار ریال (۶۰۰ تومان) جهت ارسال پیام کوتاه آزمون است. داوطلب باید با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در بخش پیوند الکترونیکی هزینه ثبت نام آزمون‌های مرکز سنجش آموزش پزشکی، نسبت به پرداخت هزینه شرکت در آزمون اقدام کنند.

آزمون کارشناسی ارشد سال ١٣٩٩ گروه پزشکی در روزهای ۲۶ و ۲۷ تیرماه سال ۱۳۹۹ در شهرهای اراک، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، ایلام، بوشهر، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، خرم آباد، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، سمنان، سنندج، شیراز، شهرکرد، قزوین، قم، کاشان، کرمانشاه، کرمان، گرگان، گناباد، مشهد، همدان، یاسوج و یزد برای ۸۳ رشته گروه علوم پایه پزشکی و ۴ رشته داروسازی برگزار می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.11659s, 21q