کارشناس هواشناسی در گفت وگو با میزان:

امروز و فردا در کدام استان ها باران می بارد؟

۱۳۹۸/۱۲/۱۲ - ۰۹:۳۹ - کد خبر: 290104
امروز و فردا در کدام استان ها باران می بارد؟

سلامت نیوز: کارشناس سازمان هواشناسی به بیان توضیحاتی درباره وضعیت جوی کشور طی روزهای آینده پرداخت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت آب و هوایی کشور طی روز‌های آینده گفت: امروز برای دامنه‌های جنوبی البرز غربی و مرکزی و دامنه‌های زاگرس شمالی و مرکزی و سواحل شمال کشور و بخش‌های از مرکز بارندگی خواهیم داشت و این بارش ها تا اواخر وقت به دامنه‌های شرقی البرز و شمال شرق شامل خراسان رضوی و خراسان شمالی هم کشیده خواهد شد.


این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه بیان کرد: هم زمان با کشیده شدن بارش‌ها به سمت شمال شرق از مقدار بارش‌های شمال غرب، غرب و سواحل غربی دریایی خزر و دامنه‌ای البرز غربی و مرکزی کاسته می‌شود. فعالیت این سامانه در شرق سواحل دریایی خزر و شرق خواهد بود. چهارشنبه بارش‌ها محدود به شمال شرق می‌شود و سپس این سامانه از کشور خارج می‌شود.


بیشتر بخوانید:شیوه امحا زباله های کرونایی بیمارستان ها/آهک پاشی چند مرحله ای بر روی پسماندهای کروناییاین کارشناس سازمان هواشناسی افزود: پنج شنبه در اغلب استان های کشور جو نسبتا پایدار است. امروز و فردا مناطقی از مرکز و شرق و جنوب شرق باد شدید خواهند داشت که برای نقاط مستعد با خیزش گرد و خاک همراه می‌شود. دمای هوا امروز برای نیمه شمالی کشور ۵ تا ۸ درجه کاسته می‌شود. دریای خزر و خلیج فارس مواج و متلاطم است.


وی در ادامه بیان کرد: سامانه بارشی بعدی بعد از ظهر جمعه از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود و به تدریج برای دامنه های زاگرس و البرز ایجاد بارش خواهد کرد.


نقشینه بیان کرد: تهران امروز آسمان نیمه ابری گاهی وزش باد دارد. در شمال استان بارش برف را خواهیم داشت و به تدریج برای تهران کاهش ابر را داریم و فردا هوا صاف می‌شود. تهران تا جمعه به تدریج افزایش دما ۶ تا ۷ درجه‌ای را دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.93449s, 20q